Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Польща обговорять підписання угоди про малий прикордонний рух наступного тижня


Для цього у понеділок до Польщі поїде делегація Міністерства закордонних справ України, повідомив директор департаменту консульської служби МЗС Борис Базилевський.

Для цього у понеділок до Польщі поїде делегація Міністерства закордонних справ України, повідомив директор департаменту консульської служби МЗС Борис Базилевський.

Він сподівається, що особливих проблем з польською стороною з цього питання не виникне і наступного місяця угоду підпишуть.

Водночас генеральний консул Польщі у Львові Вєслав Осуховські заявив, що сказати сьогодні, коли саме договір набере чинності, не можна: «Необхідно ще трішки часу для переговорів. Усі пакети для переговорів готові. Але я, як дипломат, і керівник Львівщини не уповноважені сказати, що там планується, і коли буде запроваджена спрощена процедура перетину кордону».

Акції і пікети на українсько-польському кордонi та біля Генконсульства Польщі у Львові тривають вже кілька днів.

Учора до пікетувальників прибули представники Секретарiату Президента i Держприкордонслужби, які пообіцяли, що угоду про малий прикордонний рух підпишуть на початку лютого.

Жителi прикордонних з Польщею районiв Львiвщини мають намір поновити блокування пунктів перетину кордону, якщо цю обіцянку не виконають.

Тим часом Львівська обласна адміністрація займається пошуком більшого приміщення для консульства, щоб його працівники могли на день обслуговувати не 800, а близько 2 тисяч громадян України.

Угоду про малий прикордонний рух Україна вже підписала з Угорщиною, схожий документ парафувала зі Словаччиною. Ці країни, як і Польща та ще шість держав ЄС, наприкінці минулого року приєдналися до Шенґенської зони.
XS
SM
MD
LG