Доступність посилання

ТОП новини

Можливе приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО заблокувало роботу Верховної Ради


Сьогодні зранку фракцiї Партiї регiонiв i Компартiї перекрили доступ до трибуни i президiї парламенту, вимагаючи вiд Арсенія Яценюка вiдкликати свiй пiдпис пiд листом про приєднання України до Плану дiй щодо членства в Альянсі.

Сьогодні зранку фракцiї Партiї регiонiв i Компартiї перекрили доступ до трибуни i президiї парламенту, вимагаючи вiд Арсенія Яценюка вiдкликати свiй пiдпис пiд листом про приєднання України до Плану дiй щодо членства в Альянсі.

Регіонал Нестор Шуфрич зазначив: «Цей лист є початком конкретної процедури вступу України в НАТО. А про це Україна ніколи не ухвалювала жодного конкретного рішення. Більше того, у 2002 році таке рішення пробували протягти, але воно ухвалено не було».

Натомість спікер парламенту Арсеній Яценюк наголошує, що лист про приєднання України до Плану дiй щодо членства в НАТО підписаний відповідно до законодавства.

Арсеній Яценюк: «Приєднання до плану дій є не що інше, ніж просто поглиблений інтенсифікований діалог з Альянсом. До членства ще дуже і дуже далеко. І думаю, що та пропозиція, яка була мною висловлена, зокрема і на вимогу комуністів та регіоналів була в повному обсязі відображена у листі. Я не бачу сьогодні предмету дискусії. Потрібно спочатку думати за що голосувати, а потім не виходити до залу і кричати, що неправильно підписаний лист. Є закон, є відповідна законодавча база, її треба виконувати».

15 січня Президент, Прем’єр і спікер підписали звернення до генерального секретаря Альянсу про приєднання України до Плану дiй щодо членства в НАТО.

Чинний Закон «Про основи національної безпеки України» прямо говорить про «забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу».

2003 року за цей закон голосувала і фракція Партії регіонів.

Матеріали до теми:

• Україна передала до НАТО прохання приєднатися до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі
XS
SM
MD
LG