Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко застерігає від ревізії газового ринку


У тому числі – від перегляду ціни на транзит газу територією України. «Я попередив тих людей, які займаються цим питанням, зокрема голову НАКу. Я знаю, як модно вкидати в публічну дискусію ревізію того чи іншого сектора ринку, в тому числі газового», – сказав Ющенко в телеінтерв’ю. «Транзит 55 мільярдів кубометрів газу з Туркменістану в Україну на відстань 2,5 тисячі кілометрів – це приблизно та сама ціна транзиту, який робить Україна 127 мільярдів кубометрів російського газу на відстані 1100 км по українській території», – зазначив глава держави.


У тому числі – від перегляду ціни на транзит газу територією України.

«Я попередив тих людей, які займаються цим питанням, зокрема голову НАКу. Я знаю, як модно вкидати в публічну дискусію ревізію того чи іншого сектора ринку, в тому числі газового», – сказав Ющенко в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

«На цьому ринку в нас далеко не ідеальні обставини, він вибудовується дуже складно. Але в системі координат формування газового ринку повинна бути характерна успадкованість, щоб ми отримали тверду базу, з якої починаємо вести діалог», – підкреслив президент.

Він закликав не переглядати ціну на транзит газу. «Доки ми прив’язані до туркменського газу, є специфічною українська транзитна політика», – наголосив Ющенко.

«Транзит 55 мільярдів кубометрів газу з Туркменістану в Україну на відстань 2,5 тисячі кілометрів – це приблизно та сама ціна транзиту, який робить Україна 127 мільярдів кубометрів російського газу на відстані 1100 км по українській території», – зазначив глава держави.

«Тому, коли я дивлюся дискусії експертів, як хтось змагається в тарифній політиці, робить якусь логістику по рівню тарифної політики в Європі – це все від незнання особливостей. Наша тарифна політика має певні якорі. Піднімати її, на іншому боці отримуючи аналогічне підняття, є нелогічним», - підкреслив Ющенко.

Він також висловив переконання, що відсутність формули ціни на газ для України несе ризик для національного ринку.

«Ціна на газ моделюється не по формулі ціни. Це великий мінус. Тому що кожний рік ми стаємо перед фактом нової ціни. Це формує ризик для національного ринку, зокрема індустріального сектора», – підкреслив він.

Водночас «великим плюсом» він назвав те, що газ, який отримує Україна з Середньої Азії, найдешевший серед газу на альтернативних ринках.
XS
SM
MD
LG