Доступність посилання

ТОП новини

Чи постраждають домашні кури? У Криму продовжують боротьбу з пташиним грипом


Володимир Притула Сімферополь, 21 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму завершили утилізацію курей на птахофабриці, де наприкінці минулого тижня виявили високопатогенний грип. Довкола підприємства встановили 3-кілометрову санітарну зону, до якої потрапили 2 села з населенням понад 2 тисячі осіб. Селяни побоюються, що на черзі може бути утилізація свійської птиці місцевих жителів, що може поглибити соціальні проблеми.


Майже 25 тисяч голів – кілька великих самоскидів, вщерть наповнених тушками курей, вивезли на околицю села Рівного і спалили у спеціально підготовлених ямах . Вогонь тут горів майже дві доби, і на це з жахом дивилися місцеві жителі. Взимку 2005-06 років, коли пташиний грип вперше був виявлений на території автономії, свійських птахів винищили у півсотні сіл півострова, причому не лише у вражених грипом обійстях.

Живність і карантинна зона: суперечки тривають...

Тепер фахівці ведуть суперечку, чи знищувати живність лише на птахофабриці, що уже зроблено, чи й у приватних господарствах сіл Рівне та Азов, які потрапили до карантинної зони: «Загальносвітова практика свідчить про те, що для того, щоб інфекція з першоджерела не поширювалася, необхідно знищувати птицю в радіусі три кілометри. Причому, незалежно, де вона перебуває – на птахофермі чи в індивідуальному господарстві, здорова вона чи хвора», – вважає керівник Кримської протичумної станції Олександр Хайтович.

На останньому засіданні Надзвичайної протиепізоотичної комісії Криму йому опонував колишній глава райдержадміністрації Красногвардійського району, де і виявили інфекцію, Григорій Глобинець: «Якщо ми зараз так оскаженіло пройдемося 3-кілометровою зоною – це буде соціальний вибух! Сьогодні в селі це буде соціальний вибух!» За словами Григорія Глобинця, рішення про вилучення птиці у населення має ухвалити урядова комісія після детального вивчення ситуації на місці. І така вже в Криму працює.

«Якщо курей заберуть – це буде просто жах!»

Тим часом місцеві жителі налякані перспективою вилучення у них їхньої останньої живності. Каже 56-літній Микола: «Справа в тому, що у кожної людини по 20, 18, 12 курей. І якщо цих курей заберуть – це буде просто жах! Адже ні в кого в селі немає свиней, худобу вирізали, бо кормити нічим. А для курей, як не як – відро пшениці на тиждень вистачало. І м’ясо, і якесь яєчко своє було. А тепер, я не уявляю, що буде!», – журиться пан Микола.

Втім, рішення про вилучення всієї птиці з карантинної зони поки що немає. Як неофіційно нам повідомили у кримському управлінні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України, очевидно, повної утилізації таки не буде, але за умови, що пташиний грип не вийде за межі села.
XS
SM
MD
LG