Доступність посилання

ТОП новини

Центральний банк США знизив базову відсоткову ставку по кредитах на три чверті відсотка – до 3,5 відсотків


Це найбільше одноразове зниження ставки останнім часом.

Це найбільше одноразове зниження ставки останнім часом.

Міністр фінансів США Генрі Полсон, коментуючи це рішення, зазначив: «Гадаю, це дуже конструктивно. На мою думку, це демонструє державі і світу, що наш центральний банк – здатний діяти дуже швидко, реагуючи на ситуацію на ринках. Я гадаю, що ці заходи нададуть упевненості».

Рішення ухвалили на тлі стрімкого падіння на світових ринких через побоювання економічного спаду у США.

Ситуація вплинула і на український фондовий ринок, який відкрився сьогодні з падіння курсу акцій на 7 відсотків. Передовсім втрачають вартість акції машинобудівних, металургійних та хімічних компаній.

Чи вдарить це падіння українського фондового ринку по кишені пересічних громадян? На таке запитання Радіо Свобода президент київського Центру ринкових реформ, доктор економічних наук Володимир Лановий відповів: «Думаю, що прямо воно не вдарить, але, на жаль, потенційні інвестори, якими є всі наші громадяни, будуть дуже обережно тепер дивитись у бік фондів, які пропонують інвестиції з вкладанням у промисловість. Тобто, краще буде для наших громадян зберігати гроші в банку, наприклад, в якомусь великому, ніж ризикувати з цінними паперами: акціями, облігаціями, які можуть не дати прибутків, що їх обіцяють інвестиційні фонди. Тобто, реагування, звичайно, буде, і це теж буде свідчити про обмеження надходження інвестицій, а, значить, у майбутньому – скорочення темпів нашого економічного зростання».
XS
SM
MD
LG