Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів сформувала в Криму антинатовську коаліцію і провела у Сімферополі мітинг


Володимир Притула Сімферополь, 24 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму сьогодні мітингували проти НАТО. Місцева організація Партії регіонів разом із політичними союзниками зібрала на центральному майдані Сімферополя близько 2-3 тисяч осіб, щоб закликати Президента України Віктора Ющенка провести референдум щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу. Переважна більшість маніфестантів привезені з регіонів автономії працівники бюджетних установ.

На мітингу Партії регіонів проти НАТО у Сімферополі
«НАТО – ні!» – скандують учасники антинатовського мітингу в Сімферополі. Місцевим «регіоналам» для його участі вдалося заручитися підтримкою ще 10 політичних партії, серед них – КПУ, ПСПУ, Російський блок, Партія Союз, СДПУ(о). Втім, масовості мітингу додали «бюджетники» з районів – Партія регіонів тут при владі, тож розпорядження за партійною лінією посилили адміністративним ресурсом.

Присутніх зацікавив виступ лідера кримських «регіоналів», народного депутата України Василя Кисельова, особливо теза про подальше блокування роботи українського парламенту.

«Ми вимагаємо від Президента України: або він повинен провести референдум, або, як людина, яка не виконує своїх обов’язків глави держави, має піти у відставку. І я прямо кажу: до тих пір, поки він не призначить дату референдуму – Верховна Рада України працювати не повинна! Нехай спершу запитають у народу!», – заявив Василь Кисельов.

«Антинатовці» закликають зважати на позицію Росії...

І Кисельов, і інші оратори наголошували на тому, що проти вступу України до НАТО – Росія та країни СНД, а тому до їхніх протестів треба дослухатися. У виступах також зазначали, що у складі Північноатлантичного Альянсу «українські солдати гинутимуть на чужині», а український військово-промисловий комплекс помре на батьківщині.

Тим часом місцеві оглядачі, визнаючи поширеність антизахідних, антинатовських настроїв у Криму, наголошують, що кримчани малопоінформовані щодо НАТО і цим користуються певні політичні сили.

«Шкода, що політики знову спекулюють цими темами. Замість копіткої аналітичної роботи, роз’яснення кримському суспільству, кожному кримчанину суті НАТО на сучасному етапі, частина політичних сил у нас відверто на цих питаннях спекулюють», – зазначає кримський аналітик Андрій Іванець.
XS
SM
MD
LG