Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі – національна жалоба за загиблими в авіакатастрофі в середу


Польський парламент у четвер хвилиною мовчання вшанував пам''ять жертв катастрофи, припинені пленарні засідання на час трауру, який триватиме до 19-ї години суботи.

Польський парламент у четвер хвилиною мовчання вшанував пам''ять жертв катастрофи, припинені пленарні засідання на час трауру, який триватиме до 19-ї години суботи.

Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода із Варшави, у Польщі скасовані всі розважальні заходи, назви часописів друкуються чорним кольором.

Авіакатастрофа сталася у середу на військовому летовищі у північно-західній Польщі. Загинули 20 осіб. Пасажири літака поверталися із Варшави, де були учасниками конференції про безпеку авіатранспорту. Серед них генерали та офіцери авіації, командувачі полків повітряних сил Польщі. «Пропав цвіт польської авіації» – так коментують катастрофу польські оглядачі.

Причини катастрофи має встановити спецкомісія польського війська.

У четвер на місце катастрофи приїхав президент Лех Качинський, який скоротив свій візит у Хорватію.

Прем''єр-міністр Дональд Туск, який прибув на місце одразу в середу, заявив, що держава виплатить родинам загиблих грошову допомогу, похорони відбудуться за рахунок державного бюджету.

Лист зі словами співчуття надійшов від Президента України. «Прошу прийняти вiд iменi народу України i вiд мене особисто глибокi спiвчуття, а також передати слова скорботи i пiдтримки родинам i близьким загиблих», – йдеться в листi Віктора Ющенка до Президента Польщi Леха Качинського.

Слова співчуття лідерам Польщі висловили, серед інших, і голова Єврокомісії, генеральний секретар НАТО, канцлер Німеччини, президенти Білорусі та Росії, міністр закордонних справ Франції.
XS
SM
MD
LG