Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську розпочинається 15-й Всеукраїнський фестиваль різдвяних піснеспівів


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 29 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Дніпропетровську розпочинається 15-й Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва». Ювілейний конкурс триватиме упродовж тижня. У ньому братимуть участь понад півтори тисячі учасників із різних куточків країни. Фестиваль ставить за мету популяризувати хорові традиції України.


Колядки, щедрівки, церковні піснеспіви, обробки народних пісень, які славлять Немовлятко Ісуса та Діву Марію… Цього року серед учасників фестивалю капели та хори чи не з усіх регіонів України. Є професійні виконавці, лауреати багатьох конкурсів, є аматори, церковні, молодіжні й дитячі колективи.

За задумом організаторів, у перші два дні фестивалю на сцені Театру російської драми виступатимуть винятково місцеві учасники, решту конкурсних днів віддадуть гостям.

Хор Дніпропетровської обласної філармонії у фестивалі «Від Різдва до Різдва» братиме участь уже всьоме. Керівник колективу Ольга Пучкова розповідає: зі своїми піснеспівами встигли побувати за кордоном, на міжнародних конкурсах у Литві, Польщі, Сербії. Із Сербії й привезли одразу дві нагороди – за найкраще виконання творів композиторів своєї країни та за шанобливе ставлення до фольклору.

Ольга Пучкова каже: учасників її колективу об’єднує передусім любов до мистецтва і бажання зберігати українські пісенні традиції.

Не всі хористи є глибоко віруючими людьми, але «прагнуть до того ,щоб вірити в найкраще – кожен по-різному», – каже Ольга Пучкова: «Ми прагнемо до того, щоб бути гідними і сказати про себе: „Я істинно віруюча людина“. Але, мабуть, треба бути вимогливим до себе, щоб так сказати».

Географія традиційного конкурсу щороку розширюється

Загальноукраїнське свято різдвяних піснеспівів у Дніпропетровську традиційно збирає багато глядачів. Як і в попередні роки, організатори, а це Дніпропетровська єпархія УПЦ, зробили вхід до зали безкоштовним.

У єпархії кажуть, що не випадково проводять фестиваль після свят: щороку від Різдва Христового людина ніби починає новий виток свого духовного життя.

Фестиваль «Від Різдва до Різдва», як і щороку, проходитиме під патронатом міської влади. Міський голова Іван Куличенко радіє, що географія конкурсу з кожним роком збільшується.

«За ці роки більше як 200 тисяч побували на цьому фестивалі і більше як 27 тисяч були учасниками. Я радий і вдячний Богу – приїхали з усієї України, як із Західної, Центральної, так і зі Східної, Криму. Немає вищої ідеї над ідею добра і віри в Бога», – каже міський голова.

Упродовж тижня хори, які приїхали до Дніпропетровська, матимуть можливість виступити не тільки на фестивальному майданчику, а й у храмах. Організатори запросили їх співати на службах.
XS
SM
MD
LG