Доступність посилання

ТОП новини

Перехідний уряд Італії в руках доморощеного «стахановця»


Наталка Кудрик Рим, 31 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Шукаючи шляхи розв’язання урядової кризи в Італії, президент країни Джорджо Наполітано доручив у середу сформувати перехідний кабінет главі сенату Франко Маріні. Завдання тимчасового уряду – довести до кінця виборчу реформу, яка б дозволила провести дострокові парламентські вибори за новою системою. Отож сьогодні місцева преса аналізує постать новоспеченого урядовця і розмірковує, чи буде нова місія Франко Маріні успішною.

Газета «La Stampa», подаючи політичний портрет спікера сенату, наголошує, що лівоцентрист Франко Маріні має бездоганну репутацію в італійському парламенті. Його порядність і наполегливість визнають навіть опоненти з правоцентристського табору. Велике терпіння, наполегливість у досягненні мети, майстерність у прийнятті альтернативних рішень і вміння тримати негативні емоції при собі – це чотири чесноти, що належать політику, колишньому профспілковому лідеру і невтомному працівнику. Ці здібності 75-літній Франко Маріні повинен використати на всі 100%, щоб виконати дуже непросте доручення президента, пише оглядач.

Нелегка місія

Та чи вдасться виконати те президентська доручення, запитує вже проурядовий часопис «La Repubblica». Навіть серед союзників лівоцентристського блоку немає єдності щодо зміни виборчого законодавства. А Маріні ще вкрай необхідно долучити до дискусії правоцентристів, котрі категорично відмовляються від діалогу на користь негайних виборів.

Непохитну позицію правих вкотре підтверджує опозиційна газета півночі Італії «La Padania», друкуючи інтерв’ю з лідером ультраправої фракції Роберто Мароні. Депутат вважає, що президент якомога швидше повинен зрозуміти відсутність умов для тимчасового уряду, розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Про заплановані консультації щодо розробки нового виборчого закону Роберто Мароні однозначно заявив: «Ми не хочемо вступати у римське болото».

Аналітик економічного видання «Il Sole 24 ore» зауважує, що за призначенням Франко Маріні відповідальним за формування тимчасового уряду залишається нерозв’язаним і незрозумілим ще один проблематичний вузол. А саме: який кабінет проводитиме майбутні вибори? Відставний уряд на чолі з Романо Проді чи нова команда під проводом Франко Маріні, якщо така команда збереться?

Голі на борту

Не сумніваються в успіху нової ідеї ініціатори екстравагантних авіарейсів, що прямуватимуть з Німеччини. Про це розповідає берлінський кореспондент газети «Corriere della Sera». Німецька турагенція від 5 липня започатковує чартерні польоти нудистів. Перед тим, як пристібнути пасок безпеки, пасажирів проситимуть зняти весь одяг і головні убори. Лише у такому вигляді вони зможуть випити каву, переглянути пресу, розповів власник турагентства. Після приземлення туристи повинні будуть знову одягнутися. Однак члени екіпажу, з огляду на правила безпеки, залишатимуться одягненими упродовж польоту.

Зі східнонімецького міста Ерфурт голих туристів доставлятимуть до нудистських пляжів острова Уседом у Балтійському морі. Ніяких знижок на білети не передбачено, навпаки: за годину польоту доведеться викласти 499 євро. Якщо подібні послуги стануть популярними, рейси для нудистів планують зробити регулярними. Ось у такому випадку авіаподорож справді буде легкою, іронічно зауважує журналіст.
XS
SM
MD
LG