Доступність посилання

ТОП новини

Фестиваль World Music у румунському місті Сібіу здобуває європейське визнання і сподівається на світове


Богдана Костюк Київ, 1 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Румунське місто Сібіу, яке упродовж минулого року носило почесний титул культурної столиці Європи, цими днями знову привертає увагу поціновувачів музики. Від 2 лютого це стародавнє місто збирає у своїх готичних залах та арт-кафе понад сто виконавців «світової музики». Послухати їх приїде близько десяти тисяч гостей із різних куточків Європи.

Буковинські музики, румунські, болгарські, словацькі і польські народні колективи виконуватимуть world music у Сібіу вперше. Це румунське місто, розташоване у центрі Трансильванії, уже з доби середньовіччя знане як важливий релігійний і культурний центр. Його вимощена плитками бруківка і кам’яні стіни будинків пам’ятають і лицарів-тамплієрів, які прямували Трансильванією до Святої Землі, і народні повстання, і добу формування румунської нації.

Вочевидь, така біографія дозволила місту стати «культурною столицею Європи – 2007» і у році 2008-му продовжити започатковані мистецькі проекти та ідеї. Принаймні, в цьому впевнений Посол Румунії в Україні Траян Лауренцію.


«Це найліпша гарантія того, що надія не вмирає. Надія на нові культурні проекти, сподівання на приїзд до міста нових творчих людей і тисяч гостей. Такі фестивалі не лише рекламують Сібіу, Румунію у цілому за кордоном, але й дають прибуток міській громаді і бюджетові. Але „грошові сторінки“ – це вже інша історія», – каже посол.

Фестиваль чекає на підтримку й визнання

Радник міністра культури Румунії Коріна Рачану, тим не менше, не уявляє проведення культурних, мистецьких акцій без підтримки з боку місцевої влади, громади й капіталу.

Тож успіх та історія фестивалю world music у серці Трансильванії залежить від того, як спрацьовуватимуть усі частини, усі механізми відповідних проектів, каже пані Рачану.

А ще вона сподівається, що фестиваль у Сібіу отримає світовий статус і світове визнання.
XS
SM
MD
LG