Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко: РНБО схвалила рішення про прямі постачання газу і відмову від послуг «РосУкрЕнерго»


Про це прем''єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила в суботу на брифінгу. «Без стресів для внутрішнього ринку України було сформовано рішення про відмову від послуг компаній «РосУкрЕнерго», «УкрГазЕнерго» та інших посередників, які є, мало сказати, неефективними для української газотранспортної системи і для газового ринку України, і перехід на прямі контракти», – сказала Ю. Тимошенко.


Про це прем''єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила в суботу на брифінгу. «Без стресів для внутрішнього ринку України було сформовано рішення про відмову від послуг компаній «РосУкрЕнерго», «УкрГазЕнерго» та інших посередників, які є, мало сказати, неефективними для української газотранспортної системи і для газового ринку України, і перехід на прямі контракти», – сказала Ю. Тимошенко.

При цьому прем''єр-міністр підкреслила, що уряд проводитиме переговори еволюційно, щоб не дестабілізувати ніяких процесів транспортування природного газу територією України, а також для внутрішнього ринку країни.

За її словами, «РосУкрЕнерго» і «УкрГазЕнерго» усунені від послуг з постачань природного газу на внутрішній ринок.

У той же час, додала вона, у НАК «Нафтогаз України» виникають кредиторські вимоги, а НАК «Нафтогаз» не одержує ніякого притоку коштів.

«У зв''язку з цим прийняте рішення про те, що НАК «Нафтогаз» повертаються всі права з реалізації газу на внутрішньому ринку. Це дуже важливо, і це означає, що після офіційного обнародування рішення будуть переглянуті ліцензії «УкрГазЕнерго», і НАК «Нафтогаз» поверне собі колишню потужність з управління системою реалізації газу», - вважає вона.

Ю. Тимошенко також повідомила, що уряд має намір звернутися до Національної комісії з регулювання електроенергетики з проханням детально вивчити формування собівартості видобування українського газу, формування цін на газ при його реалізації, а також забезпечення промисловості природним газом.

За її словами, уряд у найближчі 10 днів відзвітує перед Президентом про ситуацію, що існує на ринку видобування і споживання природного газу власного видобутку.

5 грудня 2007 року Україна і Росія підписали контракти на постачання природного газу в 2008 році. Контракти на постачання газу в Україну в 2007 році були підписані між «RosUkrEnergo A.G». (Швейцарія) і ЗАТ «УкрГазЕнерго».

4 грудня 2007 року Росія і Україна погодили ціну газу на 2008 рік на рівні 179,5 дол. за тис. куб. м на кордоні з Україною. Ставка за транзит російського газу через територію України з 2008 р. становитиме 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км, через територію Росії для України - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км.

Компанія «RosUkrEnergo AG» (Швейцарія) є ексклюзивним постачальником газу в Україну, реалізуючи його українським споживачам через ЗАТ «УкрГазЕнерго».

50% «RosUkrEnergo» належить російському газовому монополісту ВАТ «Газпром», 45% – українському бізнесмену Дмитру Фірташу, 5% - Івану Фурсіну.

**

Тим часом Президент України Віктор Ющенко, відповідаючи на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що РНБО ухвалила рішення відмовитись від послуг «РосУкрЕнерго», підкреслив, що було домовлено, що протягом 10 днів буде сформована і узгоджена єдина стратегія, за якою урядова команда НАК «Нафтогаз» будуть вести відповідні міжнародні контакти.

Водночас, Президент застеріг від поспішних рішень, зауваживши, що у нас дуже часто все руйнується, і при цьому не пропонується шляхів для побудови іншого. «Якщо сьогодні в когось є спосіб сказати, що я можу краще зробити, ніж те, що є, давайте ми це розглянемо. Але хотів би всіх закликати до одного: пам’ятайте, Україна сьогодні має найдешевший газ», – підкреслив Президент.

«Яка для нас мета? Мати дешевий газ чи давати відповідь, хто його поставляє і як його поставляє. Очевидно, нас цікавить перше», – сказав Президент. Він підкреслив, що Україна повинна мати найкращу ціну на газ і нормальний транзитний тариф. «З іншого боку, наші контрагенти мріють про інше: якомога дорожчий газ і якомога дешевший тариф», – сказав він, наголосивши, що це має бути предметом діалогу між двома партнерами газового ринку.

«Підкреслюю, діалог, а не способи, які дратують одну чи іншу сторону», – наголосив В. Ющенко. На його переконання, суть проблем полягає, по-перше, у тому, що НАК «Нафтогаз» не має збалансованої фінансової політики.

В. Ющенко також підкреслив, що завданням номер один на цей рік є забезпечення такої збалансованості. По-друге, Україна повинна вийти на баланс газу 2008 року, який, на жаль, не залишився з минулого року. Також необхідно формалізувати стосунки з господарюючими суб’єктами на цьому ринку.

Кажучи в цілому про газову політику держави на 2008 рік, Президент підкреслив, що потрібно зробити все необхідне, щоб національна нафтогазова компанія України процвітала, мала ефективний розвиток.

Також, за його словами, необхідно забезпечити, щоб на українському ринку не працювало шість цін на газ.
XS
SM
MD
LG