Доступність посилання

ТОП новини

Проект бюджету США на 2009 рік


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 4 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Президент Сполучених Штатів Джордж Буш сьогодні направляє Конгресові для обговорення та, як він сподівається, ухвалення проект державного бюджету на наступний фінансовий рік. Як наголосив міністр фінансів Генрі Полсен, новий бюджет показує, що навіть на тлі повідомлень про сповільнення розвитку американської промисловості і можливість рецесії, тобто спаду, Сполучені Штати залишаються найбільшою економічною потугою сучасного світу.


Загальний обсяг бюджету – 3 трильйони доларів, астрономічна сума видатків на 2009 фінансовий рік, який почнеться 1 жовтня цього року. Ніколи досі жоден президент не пропонував подібних витрат.

Історична довідка: Сполученим Штатам знадобилося понад 200 років розвитку, щоб державний бюджет сягнув трильйона доларів. Це сталося 1987 року, коли президентом був Рональд Рейган. Але вже за півтора десятиріччя бюджет США подвоївся. І от тепер, іще за 5 років, – 3 трильйони. Щоправда, бюджет із дефіцитом, тобто з перевищенням видатків над прибутками у 400 мільярдів доларів, приблизно стільки ж, скільки очікується й у поточному фінансовому році.

Чимала увага малозабезпеченим родинам

Серед видатків – близько 20 мільярдів доларів передбачається виділити на медичне страхування дітей з малозабезпечених родин. Такими вважаються родини, чиї заробітки удвічі перевищують рівень бідності, а він, цей рівень бідності, офіційно становить 1770 доларів на місяць на родину з чотирьох осіб.

Окрема програма обсягом 654 мільйони доларів призначається для забезпечення житлом, харчуванням, освітою і робочими місцями громадян із недостатніми прибутками.

Понад 12 мільярдів виділять на зміцнення охорони державного кордону, насамперед на півдні, з Мексикою. Цей кордон, за дуже приблизними підрахунками, щороку майже відкрито перетинає ціла армія, мільйон нелегальних іммігрантів, а усього, як вважають, на території Сполучених Штатів перебуває принаймні 12 мільйонів таких нелегалів. Як заявив міністр внутрішньої безпеки Майкл Чертофф, у новому фінансовому році буде найнято 2200 агентів прикордонної охорони з тим, щоб довести загальну їхню кількість до 22 тисяч.

Оборонні видатки, мабуть, найбільші

Майже 30 мільярдів доларів пропонується виділити Національним інститутам охорони здоров''я, які перевіряють якість продуктів харчування і ліків на американському ринку.

Оборонні видатки становлять, либонь, найбільшу статтю державного бюджету. За попередніми даними, неофіційними поки що, від 511 до 515 мільярдів доларів. І це не враховуючи 70 мільярдів на воєнні дії в Афганістані та Іраку.

Менше одного відсотка пропонує виділити Білий дім на допомогу країнам, що розвиваються, це десь 108 мільярдів доларів, причому у першій десятці: Ірак, Нігерія, Китай, Індонезія, Єгипет, В''єтнам, Гана, Індія, Афганістан.
XS
SM
MD
LG