Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку від коронавірусу померла перша дитина, влада облаштовує лікарні в Центральному парку і конгрес-центрах


Нью-Йорк, 23 березня

В Нью-Йорку зафіксована перша смерть дитини від COVID-19. Тільки за минулу ніч від коронавірусу в місті померло 14 осіб. В цілому ж за вихідні кількість померлих сягнула рекордних 250 осіб. З моменту початку пандемії, за даними Департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка, всього померло 790 людей.

У цілому ж на ранок 30 березня в місті було зареєстровано 36221 випадки захворювання на коронавірус. За останні кілька днів значно збільшилася кількість хворих в районі Квінз. Наразі на цей район припадає майже 12 тисяч випадків COVID-19 (33% від загальної кількості).

Збільшується і відсоток хворих, які потребують госпіталізації. Якщо на початковій стадії епідемії влада говорила про те, що в лікарнях опинялося до 13% хворих, то наразі, за останніми даними Департаменту охорони здоров'я, мова вже йде про 20%.

Шпиталі не справляються з такою кількістю пацієнтів, тому в неділю влада почала облаштувати лікарню швидкої допомоги в наметах у Центральному парку. «Ми маємо намір використовувати кожне місце, яке потрібно для того, аби допомогти людям», – заявив під час пресконференції мер міста Білл де Блазіо. Нова лікарня матиме 68 додаткових ліжок для пацієнтів із коронавірусом. Вона відкриється в східній частині парку вже 31 березня.

Тим часом у понеділок зранку в Нью-Йорк прибув військовий шпиталь флоту США USNS Comfort. Коли корабель заходив у гавань, люди зустрічали його оплесками. Наразі плавучий шпиталь вже пришвартований. «Це як додати Нью-Йорку ще одну повноцінну лікарню», – прокоментував прибуття шпиталю мер міста. Очікується, що військові медики розпочнуть приймати перших пацієнтів вже у вівторок. Шпиталь вже залучали для допомоги мешканцям Нью-Йорка після терористичних атак 11 вересня 2001-го.

Також влада міста працює над тим, щоб перетворити Конгрес-центр імені Джейкоба Джевитса (всесвітньо відомий конференц-центр, який розташований в центрі Манхеттена) на лікарню на тисячу місць.

Навіть досвідчені лікарі пишуть, що ніколи в житті раніше не стикалися з тим, що система охорони здоров’я проходить зараз. «Я серцевий хірург із 20-річним стажем, але те, що я бачу сьогодні, це просто сюрреалістичні сцени, які важко уявити», – ділиться враженнями Даніель Голдстейн, професор та віцеголова Montefiore Health System, медичного центру, який розташований у Бронксі. Свій допис лікар назвав «Covid19 – Сцени з лінії фронту. 3/30/20»

Він пише, що на кожному ліжку в їхній лікарні в Бронксі у відділенні інтенсивної терапії перебуває пацієнт на підтримці штучного дихання з COVID-19, половина хворих – важкі. «30-40% мають ниркову недостатність. У нас не вистачає апаратів, тому ми вводимо їм діаліз через катетери.

У нас не вистачає персоналу. Медсестри відділення інтенсивної терапії починають хворіти. Пацієнти часто вмирають. Здорові, у віці 30-50. Самі. Без рідних біля ліжка.

Відчувається збільшення зневіри та страху серед персоналу. Ніхто з нас у житті не бачив такого «погіршення» у такі короткі строки та з таким приростом. Але ми намагається триматися, оскільки маємо виконувати свою роботу.

Всі носять маски скрізь. Температуру теж контролюють кожного разу, коли ти заходиш у будинок. Персонал з інших відділень тренують, щоб вони були готові працювати у відділенні інтенсивної терапії. Ходять чутки, що наше кафе буде переобладнано під палату інтенсивної терапії, щоб збільшити кількість ліжок. Ще ніколи робота лікарів не була настільки важливою!»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG