Доступність посилання

ТОП новини

«Ми будемо звільняти всю територію України» – Буданов


Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов під час інтерв’ю Радіо Свобода
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов під час інтерв’ю Радіо Свобода

Росія готує два сценарії терактів у Чорнобильській зоні, стверджує Кирило Буданов, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) Один з них – це підпал Чорнобильських лісів, щоб піднялася радіоактивна хмара. Другий – це обстріл ядерного сховища на ЧАЕС. У цьому планують звинуватити українську владу, зазначив Буданов у інтерв’ю Радіо Свобода. Головна мета Росії досі – це взяти Київ. Втрати російської армії, які раніше не озвучувались у ЗМІ – знищеними зараз є 13 батальонно-тактичних груп армії РФ на території України. Залишається 86 тисяч російських військових, які ще ведуть певні дії. І нікому в керівництві Росії, окрім Путіна і Шойгу, не подобається ця військова авантюра, запевняє Кирило Буданов. Розмову з начальником ГУР Міноборони України читайте далі.

Якою є остання інформація військової розвідки щодо війни в Україні?

– По-перше, втратили боєздатність станом на зараз 18 батальйонно-тактичних груп, а повністю знищеними зараз є 13 батальонно-тактичних груп. Таким чином, 31 батальйонно-тактична група фактично повністю втратила свою боєздатність. Це, мабуть, основні цифри, які ніколи в принципі в ЗМІ я не бачив, щоб хтось озвучував.

Які сили російської армії залишаються на кордоні з Україною?

– Станом на зараз боєготовых підрозділів, які ще ведуть певні дії на території України, залишається 63 батальйонно-тактичні групи. Загалом це 86 тисяч 200 військовослужбовців. Така от цифра зараз залишилася. Це йдеться про всі війська, які задіяні в конфлікті між Росією та Україною.

Яка ситуація на українсько-білоруському кордоні зараз? Чи спостерігається там стягнення армії Білорусі і ваші прогнози та очікування з того боку, чи можливий напад?

– По-перше, з першого ж дня війни , якщо казати насправді, то за певний проміжок часу до початку відкритої фази війни, російське керівництво намагалося і намагається і зараз втягнути республіку Білорусь у відкриту війну з Україною.

Вважаю, що білоруському керівництву вистачить розуму не піддатись на провокації

Якщо ви хочете запитати мою особисту думку, я вважаю, що білоруському керівництву вистачить розуму не піддатись на провокації і зрозуміти, що все це є виключно діями Кремля по втягуванню Білорусі у відкритий конфлікт з Україною.

– На вашу думку, які зараз напрямки найбільш уразливі з військової точки зору?

– Це не секрет, в принципі нічого нового тут я вам не скажу, основні намагання російського командування, це оволодіти Києвом. Це першочергове завдання. Як ви бачите, всі їхні намагання зробити це швидко виявились марними. І надалі вони будуть пробувати робити це, проте ці плани не будуть реалізовані. Інші важливі напрямки, де російське керівництво намагається отримати успіх, є, в першу чергу, Сумський та Харковський напрямок, і, звісно ж, місто Миколаїв, яке героїчно веде оборону зараз. Катастрофічною є ситуація у місті Маріуполь.

По суті вже 12-у добу місто перебуває в ненормальних умовах. Вони повністю знищили, відключили електропостачання, теплопостачання і, що найстрашніше, водопостачання. Вони його перервали. Це все є чистої води тероризмом і злочином проти людяності. Вони спровокували гуманітарну катастрофу, крім того, посилюється це все постійними обстрілами території, в першу чергу цивільних об’єктів, медичних установ.

Ми не можемо надати дані про втрати України
Кирило Буданов

На жаль загинуло багато наших громадян в пологовому будинку, вони вдарили, можна сказати, по найсвятішому. Вони нанесли удар просто по дітях. Всі там казки, що в цих містах збиралися підрозділи 36-ї бригади, після цього була улюблена російська версія «неонацистські підрозділи», яких щось ніхто так і не побачив за весь цей час, це все повна маячня і просто намагання приховати страшну правду. Страшна правда в тому, що все це є тероризм і більше нічого тут немає. Тільки терористи знищують дітей та матерів.

– Не називається – це свідомо чи неможливо підрахувати – це втрати Збройних сил України і загальна цифра мирного населення, яке загинуло.

Ми будемо звільняти всю територію України
Кирило Буданов

– Це все на даному етапі є певною мірою військовою таємницею. Ми не можемо надати дані про втрати України. Зараз дуже важко до кінця підрахувати кількість мирного населення, яке загинуло, на тих територіях, які на даному етапі є окупованими Росією. А це всі території від тимчасово окупованого Криму і Донбасу, до тих територій, куди зараз зайшли російські війська.

– На вашу думку: чи буде звільнятися Херсон, Каховська ГЕС, Бердянськ, Мелітополь? Чи сили і позиції російської армії такі, що це вже з військової точки зору неможливо?

– Авжеж, ми будемо звільняти всю територію України. Якщо хтось вважає, що ми залишимо окуповані території, то цього не буде.

– Чи відомо, що зараз відбувається на Каховській ГЕС. Дійсно росіяни готуються до подачі води на Крим через Північно-Кримський канал?

– Вони спробують подати воду до окупованого Криму. Оскільки всі чудово розуміють, що всі їхні казки про те, що за ці роки вони вирішили питання з водою – не більше ніж пропагандистський крок.

Вони підірвали одну з дамб, частково вода пішла, скажімо так, Північно-Кримським каналом. Але вода просто не може сама собою йти - це треба розуміти. Це складна система гідротехнічних споруд, яка потребує перекачки насосних станцій. Тобто, ви зрозуміли, що я маю на увазі. Так просто вода туди не пішла і не піде.

– Про відновлену залізницю з Криму до Херсона вам щось відомо? Чи дійсно вони добудували залізницю, яка не функціонувала всі ці 8 років?

– Я вам більше скажу. Вони навіть частково відновили залізницю в Чорнобильській зоні. І намагаються поставляти військові товари через залізницю. Це для них досить зручно.

– Тобто, підтверджуєте, що ця залізниця між Кримом і Херсоном діє?

Основна перевага в тому, що ми зруйнували повністю наміри Кремля на швидку окупацію і знищення України
Кирило Буданов

– Іще раз кажу – частково діє. Треба розуміти – це досить короткий проміжок, саме для підвозу товарів військового призначення: військової техніки, озброєння та паливно-мастильних матеріалів. В Херсон вони не завозять, якщо ви про це питаєте.

– Міноборони Росії заявило, що знищена вся авіація України, немає літаків і немає льотчиків. Як ви можете це прокоментувати?

– По-перше, це питання треба було б ставити не мені, а головнокомандувачу або Міністерству оборони. Але від себе можу сказати: це абсолютна маячня. Наші літаки постійно підіймаються в повітря, збивають ворожі літаки, винищувальна авіація, бомбардувальна та штурмова авіація наносять бомбово-ракетні удари по противнику. Кількість знищених колон досить таки вражаюча.

Американські розвідники говорять, що Путін злий, засмучений і буде намагатись роздавити українську армію, незважаючи ні на що.

– У нас війна йшла, йде, і поки ми не звільнимо наші території, на жаль, вірогідніше за все, вона буде продовжуватись.

– На вашу думку, де наші переваги зараз? Де наші слабкі, можливо, місця, де ми не можемо контролювати ситуацію?

Вони досить сильно виснажуються. Так, у них є ресурси, щоб продовжити цю війну ще тривалий проміжок часу
Кирило Буданов

– Основна перевага в тому, що ми зруйнували повністю наміри Кремля на швидку окупацію і знищення України, в першу чергу знищення української державності. Сама вся ця операція, хто б там що не казав, як керівник розвідки прямо, відверто заявляю: це все є операція по знищенню державності. Навіть не держави, а державності. І ці плани були повністю зруйновані.

Зараз йде абсолютно відкрита фаза війни. Всі виснажені. Російська сторона, нікому не вірте, вони досить сильно виснажуються. Так, у них є ресурси, щоб продовжити цю війну ще досить тривалий проміжок часу. Проте ніхто, окрім двох людей там, а це Путін та Шойгу, не в захваті від цієї військової авантюри. І чим більше вона буде продовжуватись, тим більше буде проблем у Росії.

– ГУР повідомили про теракт, який Росія планує на ЧАЕС. Можете розказати, про що саме йдеться, і що буде робити Україна, щоб не допустити цього?

Російське керівництво поставило завдання розробити та втілити в життя акт ядерного тероризму
Кирило Буданов

– На жаль, не готували, а ще готують. Це все є актами екоциду та міжнародного тероризму і ядерного шантажу з боку Російської Федерації, яка нормальними методами не змогла отримати те, чого хотіла.

Достовірно відомо, що російське військово-політичне керівництво поставило завдання розробити та втілити в життя акт ядерного тероризму. Вони розглядають зараз два варіанти. Перший – це масштабний підпал Чорнобильських лісів для підняття радіоактивної хмари. А другий – це нанесення артилерійського чи ракетного обстрілу по ядерному сховищу по території ЧАЕС.

В обох випадках вони мають на меті звинуватити в цьому українську владу, але вони не розуміють навіть до чого це все призведе. Скажімо так: не розуміє їхнє керівництво. Ті люди, які визначені як виконавці – вони все чудово зараз розуміють і тому, сподіваюсь, у них вистачить глузду цього не зробити. Тому що якщо підніметься радіоактивна хмара – вона піде не тільки в Україну, вона піде і в Західну Європу, вона піде, в першу чергу, в Білорусь, тому що вона поряд. І вона піде в Росію. Їм треба добре про це згадувати і пам’ятати.

(Примітка Радіо Свобода: перевірити з незалежних джерел твердження про підготовку Росією теракту на ЧАЄС немає можливості. Під час масштабного вторгнення в Україну російська армія захопила Чорнобильську АЕС.)

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

  • Зображення 16x9

    Анжеліка Руденко

    Редактор телепроєкту «Крим.Реалії» (проєкт Радіо Свобода) з 2017 року. Автор документального фільму «Балух», серії інтерв'ю. Автор ідей документальних фільмів для Радіо Свобода. Працювала креативним продюсером ток-шоу «Говорить Україна» (IVORYFilm, телеканал «Україна»). На телебаченні працювала випусковим редактором новин на телеканалах ТВі, «Перший національний», «Інтер», «К1», «5-й канал». У 2002 році працювала продюсером, редактором, журналістом на «Громадському радіо», яке очолював Олександр Кривенко. Була ведучою та кореспондентом на радіо «Континент» та радіо «Столиця». Працювала над соціальними ток-шоу в Internews Ukraina. Закінчила Інститут журналістики. Пройшла навчання в Internews Ukraina, закінчила курси Thomson Foundation (Велика Британія).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG