Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан: представник США привітав обмін в’язнями між урядом і «Талібаном»


Newly freed Taliban prisoners line up at Bagram prison, north of Kabul, Afghanistan April 11, 2020. Picture taken April 11, 2020.
Newly freed Taliban prisoners line up at Bagram prison, north of Kabul, Afghanistan April 11, 2020. Picture taken April 11, 2020.

Представник Сполучених Штатів в Афганістані Залмай Халілзад 13 квітня привітав обмін ув’язненим між урядом країни та бойовиками угруповання «Талібан».

У своєму Твітері Халілхад назвав цю подію «важивим кроком» до миру.

«Обидві сторони повинні докласти зусиль, щоб досягти цілей, вказаних в угоді між США та «Талібаном», якомога швидше», – заявив він.

Дипломат додав, що обмін став ще важливішим через те, що здоров’ю утримуваних у місцях несвободи загрожує поширення коронавірусу.

За даними Міжнародного комітету «Червоного хреста», 12 квітня екстремістське угруповання «Талібан» звільнило 20 полонених в південній провінції Кандагар. Про це повідомив голова делегації «Червоного хреста» в Афганістані Хуан-Педро Шерер.

Це сталося після того, як уряд Афганістану відпустив 100 ув’язнених талібів, таким чином збільшивши до 300 кількість членів угруповання, яких звільнили з 8 квітня.

Угода Кабулу з талібами за посередництва США передбачає, що афганський уряд має звільнити 5000 затриманих бойовиків руху «Талібан» в якості заходів зі зміцнення довіри напередодні офіційних мирних переговорів. Натомість «Талібан» пообіцяв звільнити 1000 афганських військових і цивільних робітників, яких він утримує.

Читайте також: Командир НАТО в Афганістані зустрівся з талібами, щоб обговорити «скорочення насильства»​

Відповідно до угоди між США і талібами, представники талібів також домовилися про проведення прямих переговорів з афганським урядом, спрямованих на припинення 18-річного конфлікту в країні.

В обмін на початок переговорів і ряд зобов’язань щодо гарантування безпеки з боку талібів всі війська США та інші іноземні сили повинні бути виведені з Афганістану протягом 14 місяців.

XS
SM
MD
LG