Доступність посилання

ТОП новини

Антарктична станція «Академік Вернадський» отримає 27 млн грн на модернізацію – МОН


Станція «Академік Вернадський» на Антарктиді
Станція «Академік Вернадський» на Антарктиді

Українська станція «Академік Вернадський» на Антарктиді отримає від держави 27 мільйонів гривень на продовження модернізації у 2020 році, повідомив перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

«Ми спромоглися й цього року профінансувати модернізацію нашої антарктичної станції, вперше така допомога надавалась 2018-го. На 2020 рік виділено 27 млн грн для створення умов, щоб нашим вченим було комфортно та безпечно проводити наукові дослідження», – сказав Полюхович.

Модернізація триває за двома напрямками: оновлення систем життєзабезпечення (енергетика, опалення, водопостачання, запроваджується система управління відходами) та технічне удосконалення лабораторій та приладів станції зі збільшенням точності вимірювань і їхньою автоматизацією.

За даними МОН, частина робіт зроблена у 2018-2019 роках, решта триватиме у 2020 і 2021-му. На попередній етап модернізації держава виділила близько 35 мільйонів гривень.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені й технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.

Міністерство освіти анонсувало, що новий склад української антарктичної експедиції буде наймолодшим за всі роки. Середній вік учасників становитиме 37 років.

XS
SM
MD
LG