Доступність посилання

ТОП новини

Помер експрезидент Алжиру Бутефліка


Абдельазіз Бутефліка після інсульту в 2013 році рідко з’являвся на публіці
Абдельазіз Бутефліка після інсульту в 2013 році рідко з’являвся на публіці

Колишній президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка, який був змушений піти у відставку в 2019 році після масових протестів проти його 20-річного правління, помер у віці 84 років, повідомило державне телебачення країни.

Бутефліка, ветеран війни Алжиру за незалежність від Франції, пішов у відставку тозаторік під тиском військових після демонстрацій з приводу його спроби балотуватися на п’ятий термін.

Ще до того, як він пішов у відставку, Бутефліка рідко з’являвся на публіці, оскільки в 2013 році переніс інсульт, це викликало припущення, що управляли країною його соратники.

Після відставки Бутефліки влада почала розслідування корупції, що призвело до тюремного ув’язнення багатьох осіб з його оточення, включаючи брата і радника Бутефліки Саїда.

Бутефліка став президентом Алжиру в 1999 році на тлі об’єднання країни, що виникла після десятиліття громадянської війни між військовими і бойовиками-ісламістами.

Читайте також: 82-річний президент Алжиру відмовився боротися за п’ятий термін

Раніше Бутефліка боровся за незалежність від Франції – в 1950-х і 60-х роках, потім став першим міністром закордонних справ Алжиру. Був відомим спікером серед країн, що розвиваються, а також активним політичним діячем на полях Організації Об’єднаних Націй.

Після терактів 11 вересня 2001 року Бутефліка оголосив про партнерство із Заходом у боротьбі з тероризмом.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG