Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 07:33

За місяць зареєстрована рекордна кількість заявок на участь в антарктичній експедиції – МОН


МОН: заявки на участь в антарктичній експедиції подали 116 кандидатів, з них 26 – жінки

За місяць зареєстрована рекордна кількість заявок на участь у 24-й Українській антарктичній експедиції на станції «Академік Вернадський» у 2019-2020 роках, повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

За даними МОН, заявки на участь в експедиції подали 116 кандидатів, з них 26 – жінки.

«Цього року ми вже – за результатами тільки першого місяця – маємо рекордну кількість заявок, адже вперше оголосили відкритий конкурс на відбір команди на станцію «Вернадський». Раніше, на жаль, багато років це був такий собі закритий клуб, у який було потрапити досить складно. Більше того – це був закритий чоловічий клуб, бо хоч і негласно, але існувала заборона на прийом жінок в експедиції», – заявив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикикй.

Він зазначив, що відбір кандидатів здійснюватимуть «винятково за фізичними, психологічними та фаховими критеріями».

За даними МОН, найбільше кандидатів хочуть бути в Антарктиці системним адміністратором зв’язку, кухарем та лікарем. На позиції науковців подалися 17 кандидатів. Документи приймаються до 30 листопада.

У МОН зазначили, що команда експедиції формуватиметься з 12 людей: сім науковців, троє людей інженерно-технічного персоналу, лікар та кухар.

Цьогоріч жінкам вперше дозволили брати участь в українській антарктичній експедиції.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, до якої входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG