Доступність посилання

ТОП новини
16 Червень 2019, Київ 04:48

Українські медійники й правозахисники відреагували на інтерв’ю «России 24» з Асєєвим


17 серпня телеканал «Россия 24» показав програму, в якій полонений журналіст Станіслав Асєєв нібито підтверджує, що працював на українську розвідку

Українські журналісти, медійні й правозахисні організації висловлюють глибоке обурення з приводу інтерв’ю російського телеканалу «Россия 24» з українським журналістом, автором Радіо Свобода Станіславом Асєєвим. Заяву за підписом 14 організацій оприлюднив, зокрема, портал «Детектор медіа».

Вони звертаються до міжурядових та неурядових організацій і профільних інституцій, дипломатичних представництв у Росії та Україні, до урядів демократичних країн із закликом рішуче засудити випуск подібних медійних матеріалів і чітко зазначити, що це є несумісним зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві.

Крім того, підписанти закликають Міжнародну федерацію журналістів, членом якої є Союз журналістів Росії, виступити проти використання засобів масової інформації як інструмента пропаганди й сприяння конфліктам і грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

«Ми, журналісти, українські медійні та правозахисні організації, висловлюємо глибоке обурення появою цього матеріалу, який порушує всі можливі етичні стандарти й професійні норми журналістики. Ми маємо підстави припускати, що задля випуску «зізнання» журналіста Станіслава Асєєва до нього було застосовано заходи фізичного або психологічного впливу», – йдеться в заяві.

Організації наголошують, підготовка й випуск подібних медіасюжетів і з моральної, і з етичної, і з правової точок зору є несумісними зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві. Вони зазначають, що подібний матеріал не можна вважати журналістським, оскільки в матеріалі відсутні факти – нічого невідомо ані про умови утримання Асєєва, ані про його доступ до можливостей захисту, про стан його здоров’я, про наявність реальних доказів «порушення», яке йому інкримінується.

Крім того, на думку підписантів, «матеріал побудований винятково на особистій думці автора про заручника». З огляду на формат і зміст відео – «мета цього матеріалу не інформування аудиторії, а донесення загалу повідомлення», що вигідне Росії й підтримуваним нею бойовикам на Донбасі.

17 серпня телеканал «Россия 24» показав програму, в якій полонений журналіст Станіслав Асєєв нібито підтверджує, що працював на українську розвідку. Бойовики вперше показали Асєєва від моменту затримання.

Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа вважає дуже сумнівним «зізнання» Асєєва в шпигунстві і вимагає його звільнення.

Журналіст перебуває в ув’язненні, за різними даними, з травня або червня 2017 року. Спершу він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше підконтрольне Росії угруповання «ДНР» визнало його затримання й звинуватило у шпигунстві на користь України. Він не потрапив на останній великий обмін у грудні 2017 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG