Доступність посилання

ТОП новини

У Братиславі противники вакцинації штурмували парламент, поліція застосувала сльозогінний газ


Голова парламенту Борис Коллар вважає, що поліція «припустилася фатальної помилки», дозволивши демонстрантам дістатися безпосередньо до вхідних дверей будівлі
Голова парламенту Борис Коллар вважає, що поліція «припустилася фатальної помилки», дозволивши демонстрантам дістатися безпосередньо до вхідних дверей будівлі

Демонстранти, які зібралися перед входом до парламенту, намагались увірватися до будівлі, де сьогодні депутати обговорюють нові заходи в боротьбі з епідемією коронавірусу. Виступаючи проти обов’язкової вакцинації від COVID-19, демонстранти вигукували гасла «Віддайте нам парламент!», «Зрада батьківщини!», «Словаччину не дамо!».

Між демонстрантами й поліцією виникли сутички, один поліцейський був поранений. Викликаним на місце бійок спеціальним антиконфліктним поліцейським загонам вдалося зупинити нападників. Як повідомляють медіа, у протистоянні поліція застосувала сльозогінний газ.

На думку словацького прем’єра Едуарда Геґера, демонстранти мають право висловлювати свою думку, однак демонстрації повинні мати мирний характер.

«Я розумію, що люди вже втомились з пандемії й нікому з нас ці обмеження не є приємними. Однак ми робимо це для того, щоб захистити життя усіх громадян Словаччини. І тих, які протестують», – наголосив Геґер.

Голова парламенту Борис Коллар вважає, що поліція «припустилася фатальної помилки», дозволивши демонстрантам дістатися дістатися безпосередньо до вхідних дверей будівлі. На його думку, якби поліція поставила загороду хоча б за 50 метрів від будівлі, до сутички могло не дійти.

Проєкт закону, до обговорення якого сьогодні приступили депутати, стосується нових заходів, які можуть набути чинності в разі третьої хвилі епідемії Covid-19. Зокрема, йдеться про певні привілеї, які можуть бути надані громадянам, які перехворіли на коронавірусну хворобу, були повністю вакциновані, або ж мають підтверджений негативний тест.

За інформацією місцевого міністерства інвестицій, регіонального розвитку та інформатизації, у Словаччині було здійснено всього 3 087 364 тестів на Covid-19, за останню добу виявили 40 осіб з позитивним тестом. Всього 1 926 060 громадян були вакциновані двічі, померли від коронавірусу всього 12 534, особи, за останню добу жертв епідемії не було.

Населення Словацької республіки становить 5 441 899 громадян.

Словаччина є членом НАТО, Організації Об’єднаних націй, Європейського союзу, ОБСЄ, а також входить до Шенгенського простору.

Нове довкола COVID-19 на початку тижня – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:33 0:00
Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG