Доступність посилання

ТОП новини

Чехія запровадила заборону вільного пересування через коронавірус


Пасажири чекають на поїзд на головному залізничному вокзалі Праги, Чехія, 13 березня 2020 року

Уряд Чехії запровадив із початку дня 16 березня і до 24 березня заборону на вільне пересування осіб у країні через розповсюдження нової коронавірусної інфекції.

На пресконференції минулої ночі прем’єр-міністр країни Андрей Бабіш повідомив, що заборона не стосується поїздок на роботу і з роботи, необхідних відвідин членів родини, купівлі необхідних продуктів чи поїздок до закладів охорони здоров’я.

«Ми маємо на меті обмежити до мінімуму міжлюдські контакти. Це не заборона виходити з дому і не домашнє ув’язнення», – заявив міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек.

Серед іншого, відповідно до рішення уряду, в крамницях, які лишаються відкритими, на поштах тощо люди мають триматися на відстані принаймні два метри одне від одного і бажано розраховуватися безготівково; ці заклади, зі свого боку, мають забезпечити такі умови.

Урядові органи і установи місцевої влади мають приймати відвідувачів тільки три дні на тиждень, із понеділка до середи, не більш ніж протягом трьох годин на день.

Крім того, буде продовжений термін подачі податкових декларацій за попередній рік – із кінця березня до кінця травня.

Як зазначають чеські засоби інформації, Чехія стала четвертою в Європі країною, яка пішла на обмеження пересування людей через коронавірусну інфекцію, після Італії, Іспанії й Австрії.

На цей час у Чехії через розповсюдження нової коронавірусної інфекції вже був запроваджений надзвичайний стан, що діє від 12 березня. Від 14 березня в країні також закрили крамниці (крім продуктових, аптечних, домашніх потреб, а також електротоварів) і заклади громадського харчування (крім продажу на винос через віконце). Також, відповідно до раніше ухваленого рішення, з 16 березня перекриваються кордони країни, з незначними винятками для окремих категорій подорожніх.

Станом на ранок 16 березня в Чеській Республіці зареєстровано 293 особи з коронавірусом, з них найбільше – 96 осіб у Празі.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, станом на ранок 16 березня понад 169 тисяч людей у світі інфіковані коронавірусом, понад 6,5 тисяч померли, одужали понад 77 тисяч.

Захворювання COVID-19, що було вперше виявлене в Китаї наприкінці 2019 року, спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

Столиця Євросоюзу йде на карантин – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG