Доступність посилання

ТОП новини

Крим.Реалії: на півострові залишилося 7 шкіл із кримськотатарською мовою навчання, українських не стало


Кримськотатарська школа № 42 в мікрорайоні Кам'янка в Сімферополі. Архівне фото

В анексованому Росією Криму кількість шкіл із кримськотатарською мовою навчання скоротилася більш як удвічі, українських шкіл не залишилося взагалі, повідомляє сайт проекту Радіо Свобода Крим. Реалії.

«За офіційними даними так званого міністерства освіти, науки і молоді Криму, в 2017/2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ з кримськотатарською мовою навчання, чотири – з російською та кримськотатарською мовами навчання і п’ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади, тобто без визначення мови навчання», – сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

За словами активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна, ще гіршою є ситуація з вивченням української мови.

«З семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Всі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів – із російською мовою навчання. Яскравий приклад – це українська гімназія в Сімферополі», – розповів Кузьмін.

Стаття 10 ухваленої на півострові після анексії півострова «Конституції Республіки Крим» надає статус державноих кримськотатарській, українській та російській мовам.

НА ДОТИЧНУ ТЕМУ:

Російська мова і московська церква – інструменти агресії «русского мира» в Україні

75% української мови: в тому числі і для мовлення на ОРДЛО та Крим​

Українська красуня біля моря. Одеса стає україномовною​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG