Доступність посилання

ТОП новини

ДПСУ: на контролі перебувають понад 4000 людей через можливі відвідини окупованого Крим


Один з пунктів пропуска на адмінкордоні між материковою Україною та окупованим Кримом
Один з пунктів пропуска на адмінкордоні між материковою Україною та окупованим Кримом

Під контролем Державної прикордонної служби України перебувають кілька тисяч людей, яких перевіряють на предмет незаконного візиту до анексованого Криму. Про це керівник відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації ДПСУ України Андрій Демченко сказав в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії.

«Наразі у нас на контролі перебуває понад 4000 осіб через можливе відвідування Криму. Якщо говорити про тих, кому вже виписана заборона, то тільки той орган, який це зробив, може зняти її», – сказав він.

Демченко нагадав, що приїзд в Крим не через адміністративний кордон між материковою частиною України і анексованою територією є порушенням, оскільки згідно з постановою Кабінету міністрів інші пункти пропуску на півострів не функціонують.

«Виявляти осіб, які незаконно відвідували окуповану територію, вдається, якщо в Держприкордонслужбі є відповідна інформація від інших правоохоронних органів або доручення про заборону на в'їзд. Також прикордонники можуть керуватися інформацією, отриманою безпосередньо під час перетину громадянином кордону, якщо вдається встановити, що він незаконно відвідував Крим. Відмова у в’їзді в Україну стосується іноземців, а громадян України притягають до адміністративної відповідальності», – пояснив представник ДПСУ.

Він також вказав на те, що громадяни України можуть повідомляти в прикордонну службу про можливі випадки незаконного відвідування окупованих територій, і це стане підставою для вивчення кожного конкретного випадку.

XS
SM
MD
LG