Доступність посилання

ТОП новини

Антикорупційна прокуратура відкрила провадження через записи розмов брата Єрмака


Брат голови Офісу президента України Денис Єрмак

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження через записи розмов Дениса Єрмака, брата голови Офісу президента України Андрія Єрмака.

«До Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшло звернення Народного депутата України Гео Лероса щодо вчинення корупційних злочинів під час призначення конкретних осіб на посади голови обласної державної адміністрації та директора державного підприємства. Крім того, у своєму зверненні народний депутат просить перевірити причетність керівництво Офісу Президента України до вчинення вказаного злочину», – заявили в САП.

Провадження відкрите за частиною 2 статті 369 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижіть державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак пообіцяв звернутися до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше і встановила особи ключових фігурантів записів, а також особу того, хто записував розмови.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

«Схеми» з'ясували, що помічника Єрмака звати Сергій Зіновійович Шумський. Він родом з Червонограда, вони з Денисом Єрмаком разом отримували відзнаку 5 роти «Донецьк» полку Дніпро-1 у 2016-му. Денис Єрмак та Сергій Шумський – співзасновники громадської організації «Українське бюро національного розвитку».

Журналістам також вдалось встановити особу, яка здійснювала запис. Його звати Дмитро Олександрович Штанько. Йому 39 років, і він родом із Харкова. Закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

«Він не просто потрапляє у потрібне місце в потрібний час. На записах чоловік бере активну участь в організації співбесід, і пропонує кандидатів Сергію Шумському, який згодом складає графік їхнього прийому в Дениса Єрмака», – йдеться в розслідуванні «Схем».

XS
SM
MD
LG