Доступність посилання

ТОП новини

На Донбасі поранені двоє українських військових – штаб


У зоні бойових дій на Донбасі 20 серпня зазнали поранень двоє українських військових, повідомляє штаб Операції об’єднаних сил. За цими даними підтримувані Росією бойовики впродовж минулої доби 23 рази відкривали вогонь по позиціях українських військових, у тому числі із застосуванням забороненого важкого озброєння.

Зокрема, як ідеться в ранковому зведенні, російські гібридні сили здійснили обстріл околиць населеного пункту Новолуганське зі 120-міліметрових мінометів.

В угрупованні «ЛНР» заявляють про один обстріл з боку українських військових 20 серпня.

В угрупованні «ДНР» ще не надали зведених даних про бойові дії впродовж минулої доби.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі 27 червня оголосила про чергове «всеосяжне, стале і безстрокове припинення вогню» з 1 липня, з 00.01 за київським часом, цього разу з нагоди жнив. Воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді, як і всі попередні перемир’я, порушується постійно.

Це була вже четверта спроба домовитися про перемир’я лише за 2018 рік. Припинення вогню й раніше проголошувалися як безстрокові, але сторони відразу звинувачували одна одну в порушеннях. При цьому сторони щоразу заперечують свою вину і посилаються на провокації противників.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року в регіоні, за даними ООН, загинули понад 10 тисяч людей іще станом на кінець 2017 року – відтоді нових даних не оголошували.

XS
SM
MD
LG