Доступність посилання

ТОП новини

«Ведемо діяльність, але підпільно»: Епіфаній про ПЦУ на окупованих територіях


За словами Епіфанія, діяльність ПЦУ на окупованих Росією територіях – заборонена
За словами Епіфанія, діяльність ПЦУ на окупованих Росією територіях – заборонена

Ситуація з церквами Православної церкви України на окупованих Росією територіях є досить складною, бо діяльність ПЦУ там заборонена.

Священники практично припинила діяльність на території Кримського півострова, втім, на інших окупованих територіях України продовжують вести підпільну діяльність. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Ми на території тимчасово окупованих зараз районів Донецької, Луганської, Херсонської областей ведемо діяльність, але підпільно… Тобто є ще священнослужителі на території цих областей, які підпільно звершують богослужіння. Збирають громаду десь так, щоб ніхто не знав про це, бо приходять, арештовують», – сказав Епіфаній.

За його словами, така діяльність є небезпечною, адже священників ПЦУ російська окупаційна влада переслідує.

«От нещодавно була інформація про те, що на території Херсонської області був закатований, вбитий наш священник, отець Степан, це в селищі міського типу Каланчак, якщо я не помиляюся. Його допитували і практично стратили цього священника, який звершував там богослужіння», – розповів предстоятель ПЦУ.

Місцеві архієреї, каже Епіфаній, закликають виїжджати священників з окупованих території, тому що «не хочуть наражати своїх священнослужителів на небезпеку».

Також ПЦУ веде статистику щодо підпільної діяльності на окупованих українських територіях, але не розголошує її, «щоб не давати приводу окупантам взагалі знищити присутність Православної церкви України там».

Наприкінці березня цього року так званий Всесвітній російський народний собор, який збирався в Москві під егідою Російської православної церкви і патріарха Кирила, назвав «священною» війну Росії проти України. Собор заявив, що вся Україна має увійти в зону виключного впливу Росії, а Захід було названо «сатанинським».

Форум

XS
SM
MD
LG