Доступність посилання

ТОП новини

Ердоган наказав перетворити на мечеть ще один візантійський храм


Розпис у храмі Христа-Спасителя в Полях
Розпис у храмі Христа-Спасителя в Полях

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган 21 серпня наказав перетворити на мечеть стамбульський монастир Хора. Наказ про це опублікували у офіційному віснику уряду Туреччини, повідомляє агентство Anadolu.

Храм Христа-Спасителя в Полях, також відома як монастир Хора, – візантійський храм, який найкраще у Стамбулі зберіг свій первісний вигляд. Будівлю побудували в 11-му столітті і перебудовували в 14-му. У ній збереглися унікальні мозаїки та фрески, які мають історичну й художню цінність.

Монастир належить до об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як православний християнський храм він перестав діяти після падіння Константинополя у 1453 році: через півстоліття після цього всі зображення візантійського періоду були заштукатурені, а храм перетворили на мечеть Карі. Лише у 1948 році після реформ Ататюрка і реставраційних робіт вона була відкрита для туристів як Музей Карі.

Раніше цього літа Ердоган підписав указ, який перетворив на мечеть іще один пам’ятник візантійського християнства, собор Святої Софії (Айя-Софія) у Стамбулі: останні 80 років він мав статус музею, як і Карі. Указ щодо собору Святої Софії також передбачав передачу об’єкту у власність Управління у релігійних справах Туреччини.

У світі переважно критично поставились до такого рішення турецької влади.

XS
SM
MD
LG