Доступність посилання

ТОП новини

ЄСПЛ зобов’язав Росію надати інформацію про стан українських політв’язнів – Мін’юст


Заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці у Facebook виклав копію рішення суду
Заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці у Facebook виклав копію рішення суду

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії до 5 вересня надати суду інформацію щодо стану здоров’я українських політв’язнів: Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку і Сергія Литвинова, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Європейський суд з прав людини дуже швидко відреагував на запит від Уряду України щодо стану здоров’я українських політв’язнів: Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та Сергія Литвинова. Рішення ЄСПЛ: РФ має до 5 вересня надати інформацію щодо стану здоров’я цих політв’язнів, яке медичне обслуговування їм надавалось і чи надається таке обслуговування зараз», – написав Петренко у Facebook 23 серпня.

Він додав, що Росія, за рішення ЄСПЛ, також має надавати інформацію щодо політичних в’язнів, в доступі до яких вона «з вигаданих причин відмовляла українським консулам, Уповноваженій ВРУ з прав людини та іншим представникам Української держави та активістам».

Заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці у Facebook виклав копію рішення суду.

«Таким чином ЄСПЛ пробиває інформаційний вакуум, який створила Росія навколо питань стану здоров’я українських політв’язнів в своїх місцях несвободи», – написав він.

10 серпня в Мін’юсті повідомили, що Україна подала до Європейського суду з прав людини заяву через українських політв’язнів Кремля.

Україна заявляє, що Росія утримує 71 політв'язня.

XS
SM
MD
LG