Доступність посилання

ТОП новини

У Мін’юсті повідомили подробиці про новий позов проти Росії


Сергій Петухов, архівне фото

У Міністерстві юстиції України повідомили подробиці плану подати новий судовий позов проти Росії.

Як сказав заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов, цей новий міждержавний позов проти Росії до Європейського суду з прав людини в перспективі має дати можливість звільнення українських політв’язнів через рішення цього суду.

«Наступного тижня ми подаємо міждержавний позов проти Російської Федерації стосовно всіх наших політв’язнів, тому що це є така певна категорія людей, яких Росія спеціально переслідує за їхню підтримку територіальної цілісності України, за їхню проукраїнську позицію, викрадаючи їх у Криму чи на території Російської Федерації», – сказав Петухов в ефірі телевізійного «5-го каналу».

«Подавши цей позов до Європейського суду з прав людини, ми привернемо увагу до цілої категорії осіб. Тому що зазвичай знають прізвища Сенцова, Кольченка, Сущенка, можливо, ще кількох, але таких людей кілька десятків. І увага Страсбурзького суду забезпечить як мінімум те, що у них будуть людські умови утримання», – сказав заступник міністра.

За його словами, Росія побоюється міжнародного осуду, і коли є увага міжнародних організацій до конкретних українців, що перебувають у в’язниці, для них поліпшують умови утримання, дозволяють відвідання.

«А також це в перспективі можливість звільнити їх через рішення Страсбурзького суду… Це той шлях, який ми обрали для того, щоб привернути увагу до цієї категорії людей і таким чином, через рішення суду, тиснути на Росію з вимогою звільнити їх через безпідставність їхнього переслідування», – сказав Петухов.

26 липня інший заступник міністра юстиції, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, повідомляв про план України подати таку заяву до Страсбурзького суду щодо українських політв’язнів, захоплених російською владою в окупованому Криму. Тоді він анонсував цю заяву на «наступний тиждень» – із 30 липня по 5 серпня, який уже минув.

Він нагадав, що раніше до Європейського суду з прав людини було подано дві заяви, що стосуються Криму. «Першою було подано заяву з перших годин, коли розгорталася окупація в 2014 році. Наступну заяву було подано в 2015 році, а цього року ЄСПЛ передав розгляд заяв до Великої палати, яка об’єднала ці заяви в одну. Наразі Велика палата ЄСПЛ розглядає одну заяву, яка стосується Криму», – нагадав Іван Ліщина.

Він також зазначив, що в 2014, 2015 і 2017 роках Україна подавала до суду додаткову інформацію щодо обставин анексії Криму, яка демонструвала механізм захоплення півострова.

У Росії й окупованому Криму, за даними правозахисників, утримують близько 70 українських політв’язнів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG