Доступність посилання

ТОП новини

В Європарламенті оголосили лауреата премії Сахарова


Президент Європарламенту Давид Сассолі під час оголошення лауреата закликав владу Китаю «негайно» звільнити Ільхама Тохті (на фото)
Президент Європарламенту Давид Сассолі під час оголошення лауреата закликав владу Китаю «негайно» звільнити Ільхама Тохті (на фото)

В Європарламенті 24 жовтня оголосили цьогорічного лауреата премії Сахарова «за свободу думки». Ним став економіст і науковець, який відстоює права уйгурської меншини Китаю і відбуває довічне покарання за звинуваченням у сепаратизмі, Ільхам Тохті.

Президент Європарламенту Давид Сассолі під час оголошення лауреата закликав владу Китаю «негайно» звільнити Тохті.

Крім Тохті, у короткому списку премії також були: бразильські правозахисники – вбита в 2018 році Маріелла Франко, а також екоактивісти Клауделіс Сільва дос Сантос і Чіф Раоні та група студентів із Кенії Restorers, які захищають права жінок у своїй країні.

Вручення премії Тохті, як очікують, викличе засудження з боку Китаю.

Згідно з даними ООН, в китайських центрах масового утримання під вартою зараз перебуває понад мільйон уйгурів та інших представників мусульманських меншин.

США запровадили санкції проти організацій із Китаю через «репресії» в Сіньцзяні.

Пекін висловив «гостре невдоволення і рішуче несприйняття» кроком США і назвав заяви про порушення прав людини в Сіньцзяні «безпідставними».

Церемонія нагородження відбудеться 18 грудня у Страсбурзі.

Минулого року лауреатом премії Сахарова став український режисер Олег Сенцов, якого тоді Росія утримувала в ув’язненні. Нагороду замість нього отримала його сестра Наталія Каплан.

XS
SM
MD
LG