Доступність посилання

ТОП новини

ЄС через коронавірус припинив дію Пакту стабільності і зростання


Європа, як і решта світу, нині потерпає від поширення коронавірусу
Європа, як і решта світу, нині потерпає від поширення коронавірусу

Міністри фінансів країн-членів Європейського союзу через спалах коронавірусу припинили дію Пакту стабільності і зростання, мовиться у поширеній в понеділок заяві.

«Пандемія COVID-19 привела до серйозного економічного шоку, який вже має суттєвий негативний вплив на Європейський союз. Наслідки для нашої економіки будуть залежати як від тривалості пандемії, так і від заходів, що вживаються національною владою і на європейському рівні», – мовиться в документі.

У заяві також наголошується, що серйозний економічний спад, очікуваний цього року, вимагає «рішучої, амбітної і скоординованої політичної відповіді».

«Міністри, як і раніше, повністю віддані дотриманню Пакту стабільності і зростання», – мовиться у заяві.

Пакт стабільності і зростання є базовим документом зони євро, що обмежує рівень дефіциту держбюджету країн зі спільною європейською валютою у 3% ВВП, а межу державного боргу у 60% ВВП.

Європа, як і решта світу, нині потерпає від поширення коронавірусу, найскладніша ситуація – в Італії та Іспанії.

За даними Центру системних досліджені та інжинірингу при університеті Джонса Гопкінса, на сьогодні у світі кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом становить понад 367 тисяч, від COVID-19 померли понад 16 тисяч людей, видужали – майже 100 тисяч.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG