Доступність посилання

ТОП новини

Суд обрав запобіжний захід голові «Укрексімбанку»: застава в майже 3 млн грн


Служба безпеки України 16 листопада повідомила, що затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка
Служба безпеки України 16 листопада повідомила, що затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка

Печерський районний суд Києва звільнив з-під варти голову «Укрексімбанку» Олександра Гриценка і зобов’язав його протягом п’яти тижнів внести заставу в розмірі 2,9 мільйона гривень.

Таке рішення суд ухвалив на засіданні 18 листопада.

Прокуратура просила більш суворий захід: арешт з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень.

Служба безпеки України 16 листопада повідомила, що затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка у рамках кримінального провадження, відкритого за статтями «створення злочинної організації», «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Зокрема, повідомили в СБУ, Гриценка підозрюють у сприянні легалізації доходів, одержаних незаконним шляхом високопосадовцями часів колишнього президента Віктора Януковича. «Зловживаючи своїм службовим становищем, затриманий вивів з-під арешту майно одного з медіа-холдингів», – заявили в СБУ.

В СБУ не уточнювали, про який медіахолдинг ідеться. Але раніше «Укрексімбанк» в одному з епізодів пов’язували з «Українським медіа холдингом» (UMH), кінцевим бенефіціаром якого є Сергій Курченко – підприємець часів президента Віктора Януковича, нині втікач до Росії, якого називали «гаманцем Януковича».

У лютому 2018 року сайт арабської телекомпанії «Аль-Джазіра» оприлюднив статтю, що мала вигляд журналістського розслідування і стверджувала, зокрема, що Курченко, купуючи цей холдинг 2013 року, взяв кредит у державному «Укрексімбанку» (до приходу Гриценка в цей банк) і що ці гроші були брудними, бо походять із позики, забезпеченої вкраденими активами.

У грудні 2017 року рішенням суду був накладений арешт на цінні папери, корпоративні й інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна цього холдингу. У вересні 2019-го суд передав майнові й корпоративні права групи «Український медіа холдинг» в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА).

АТ «Укрексімбанк» («Державний експортно-імпортний банк України») є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету міністрів.

Олександр Гриценко очолив його правління в серпні 2014 року.

XS
SM
MD
LG