Доступність посилання

ТОП новини

HRW звинувачує Іран у приховуванні масштабів репресій проти протестувальників


Іранська влада ще не опублікувала жодного офіційного списку загиблих через заворушення
Іранська влада ще не опублікувала жодного офіційного списку загиблих через заворушення

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила 27 листопада, що Іран «навмисно приховує» масштаби репресивних заходів до учасників протестів проти підвищення цін на пальне.

HRW у своєму звіті вказує, що понад 140 людей загинули і близько 7 тисяч були затримані під час акцій протесту, що охопили понад 100 міст по всьому Ірану минулого тижня.

Правозахисна організація закликає владу Ірану «негайно оголосити кількість смертей, арештів і затримань в результаті недавніх протестів і дозволити незалежне розслідування ймовірних зловживань».

Влада ще не опублікувала жодного офіційного списку загиблих через заворушення, в результаті яких протестувальники атакували поліцейські дільниці, автозаправні станції та магазини.

Оцінити рівень придушення протестів складно через майже повне відключення Інтернету в останні кілька днів.

Духовні лідери Ірану і держпосадовці звинуватили у заворушеннях «головорізів», підтримуваних іноземними противниками Тегерана, такими як США, Ізраїль, Саудівська Аравія та їхні союзники.

Масові демонстрації пройшли в Ірані в середині листопада. Вони були спровоковані зростанням цін на бензин, але швидко переросли в антиурядові виступи. Деякі учасники виступали також проти ісламу як державної релігії Ірану. Демонстрації розігнали поліцейські сили спеціального призначення, які застосували силу і сльозогінний газ проти протестувальників.

XS
SM
MD
LG