Доступність посилання

ТОП новини

В Японії оголосили назву ери, яка почнеться з приходом нового імператора


У 2017 році японський імператор Акіхіто оголосив, що зречеться престолу 30 квітня 2019 року

Нова ера в Японії, що почнеться зі вступом на престол принца-наступника Нарухіто, буде називатись «Рейва» (令和), повідомили 1 квітня в японському уряді.

За словами секретаря уряду Йосіхіде Суґа, джерелом для назви нової ери стала найстаріша і найбільш шанована антологія японської поезії «Манйосю».

Нова назва складається з двох частин: «Рей», яка може мати значення «порядок» або «сприятливий», і «Ва», що зазвичай перекладається як «мир» чи «гармонія».

Нова назва почне діяти 1 травня, коли Нарухіто вступить на престол замість свого батька Акіхіто.

Як оголосив у зверненні до народу прем’єр-міністр Сіндзо Абе, нова назва означає, що культура народжується і виховується, коли люди «прекрасно дбають один про одного».

Оголошення нової епохи – або ґенґо – вважається важливою подією в Японії і відзначається фестивалями і шоу.

У 2017 році японський імператор Акіхіто оголосив, що зречеться престолу 30 квітня 2019 року. Він пояснив це станом здоров’я.

Після того парламент Японії ухвалив законопроект, що дозволяє імператору зректися трону.

В історії імператорської Японії вже були факти зречення престолу, але востаннє – 200 років тому.

За конституцією Японії 1947 року, імператор має вкрай церемонійні функції як «символ держави і єдності народу». Деякі державницькі функції, зазвичай притаманні головам держави, на кшталт підпису законів, розпуску і призначення виборів парламенту, присвоєння державних нагород чи прийняття іноземних представників, імператор Японії виконує тільки за рішенням уряду або парламенту і не має права самостійного рішення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG