Доступність посилання

ТОП новини

Красногвардійська «справа Хізб ут-Тахрір» – засідання відбулося без адвокатів, вони кажуть про порушення


Рустем Емірусеїнов, Арсен Абхаїров і Ескендер Абдулганієв
Рустем Емірусеїнов, Арсен Абхаїров і Ескендер Абдулганієв

Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону провів засідання у красногвардійській «справі Хізб ут-Тахрір» без участі адвокатів, повідомила проєктові Радіо Свобода Крим.Реалії адвокат Ліля Гемеджі.

Вона пояснила, що разом із колегами брала участь в іншому судовому засіданні, про що заздалегідь суд був попереджений через відповідне клопотання.

«Суд не задовольнив це клопотання і провів процес без адвокатів», – повідомила Гемеджі.

За її словами, на засіданні допитали чотирьох свідків з боку обвинувачення, які були присутні при затриманні Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова і Ескендера Абдулганієва.

«На нашу думку, ці показання, отримані в ході сьогоднішнього засідання, повинні бути визнані неприпустимими доказами. Сьогоднішній процес по суті порушує право на захист», – сказала Гемеджі.

Наступне засідання призначене на 25 травня.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону (Росія) 29 січня почав розгляд справи фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва по суті.

У грудні 2019 року суд в Росії продовжив на пів року арешт фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» – до 13 червня 2020 року.

У лютому 2019 року в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ Росії в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова.

ФСБ Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії і на території анексованого нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG