Доступність посилання

ТОП новини

Низка депутатів монобільшості «стривожені» через створення спільної ради з мешканцями ОРДЛО


Хоча консультативна рада планується як дорадчий орган, народні депутати побоюються, що її створення підважить позицію Києва щодо визнання подій на Донбасі збройною агресією з боку Росії
Хоча консультативна рада планується як дорадчий орган, народні депутати побоюються, що її створення підважить позицію Києва щодо визнання подій на Донбасі збройною агресією з боку Росії

Кілька народних депутатів від президентської партії «Слуга народу» 13 березня поширили заяву, пов’язану з подіями навколо переговорів із Росією в контексті збройного конфлікту на Донбасі та окупованих територій.

«Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та інше. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи», – йдеться в заяві.

Представники «Слуги народу» стривожені через те, що «консультативної ради» мають увійти на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей для обговорення виконання Мінських домовленостей.

Автори заяви нагадують, що, згідно з законом «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», Україна визнає Росію такою, що тимчасово окупувала окремі території цих областей.

«Відповідно до законодавства України, на тимчасово окупованій території України, узурпувавши виконання владних функцій, діють окупаційні органи влади Російської Федерації. Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестися винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави», – йдеться в поширеному тексті.

Читайте також: «Новий Мінськ»: початок прямих переговорів з бойовиками?​

Хоча «консультативна рада» планується як дорадчий орган, народні депутати побоюються, що її створення підважить позицію Києва щодо визнання подій на Донбасі збройною агресією з боку Росії.

У зв’язку з цим парламентарі просять президента Володимира Зеленського доручити представникам України в Тристоронній контактній групі та взагалі всім переговорниками від Києва «повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення «Консультативної групи» у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, суперечать діючому законодавству держави та національним інтересам».

«Також закликаємо Президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів», – підсумовують автори заяви.

Текст заяви поширили на своїх фейсбук-сторінках депутати від «Слуги народу», зокрема: Дмитро Гурін, Гео Лерос, Богдан Яременко, Анастасія Красносільська, Микита Потураєв, Олександр Ткаченко, Єгор Чернєв, Ганна Бондар. Документ із заявою містить наразі імена 28 підписантів. Вказано, що перелік може поповнюватися.

13 березня голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив на брифінгу Ради національної безпеки та оборони, що Тристороння контактна група в Мінську планує створення «консультативної ради» для обговорення питань, передбачених у пакеті Мінських домовленостей.

Про можливість створення нового органу заявляв у Мінську також заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

XS
SM
MD
LG