Доступність посилання

ТОП новини

Єрмак анонсує «консультативну раду» з жителів окупованих та підконтрольних територій для обговорення «Мінська»


Андрій Єрмак
Андрій Єрмак

Тристороння контактна група в Мінську розглядає можливість створення консультативної ради для обговорення питань, передбачених у пакеті Мінських домовленостей, заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак на брифінгу Ради національної безпеки та оборони.

Він наголосив, що це рішення ще не ухвалене, але сторони ТКГ «зафіксували необхідність прийняття такого рішення».

«Протягом останніх років, коли відбувається робота ТКГ в Мінську, відповідно до пакету Мінських домовленостей, Україна (і ці домовленості, як ви знаєте, ми отримали як спадок, але це зобов'язання нашої країни) – ми взяли на себе зобов'язання узгодити декілька питань, а саме конституційну реформу в частині децентралізації і питання, що стосуються місцевих виборів, з представниками (підкреслюю, щоб не було потім інсинуацій і домислів, які ми бачимо останнім часом) окремих районів Донецької і Луганської областей України в рамах ТКГ. Тобто існує необхідність узгодження цих питань. Що ж відбувалося? Протягом всі років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ та Росією в статусі спостерігачів, були представники знову так званих ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей – ред.)», – заявив Єрмак.

За його словами, таким чином українські громадяни, які «вимушено проживають на території, яка контролюється українським урядом», не мали права голосу в переговорах.

«Ми говорили про це в Парижі та на Мюнхенській конференції, що це неприпустимо і не відповідає нашим інтересам. Тому на останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради, яка створюєтся в політичній підгрупі… Заявлено про необхідність створення цієї ради як дорадчого органу, який може розглядати питання, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей, і давати свої пропозиції, які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи», – повідомив Єрмак.

При цьому він наголосив, що про юридичне визнання представників збройних угруповань «не йдеться».

«Ми говоримо про створення платформи, на якій громадяни України, які проживають сьогодні як на контрольованій території, так і не території неконтрольованій, можуть спілкуватися з приводу питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей. Якщо це рішення буде прийнято, то воно буде прийнято на наступній зустрічі ТКГ в Мінську», – уточнив голова ОП.

У відповідь на питання журналістки він додав, що механізм відбору людей до такого органу ще не допрацьований, але запевнив, що «якщо ця рада буде створена, то безумовно з боку України це будуть дійсно фахівці, люди, які будуть патріотично налаштовані, які є авторитетами в Україні, в світі». Єрмак не дав чіткої відповіді на те, за яким критерієм до такої ради будуть відбирати людей з окупованих територій.

Про можливість створення нового органу заявляв у Мінську також заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

Зранку 13 березня видання «Дзеркало тижня» ​оприлюднило документи, які називає копіями останнього мінського протоколу: в них ідеться про фактично перехід угруповань «ДНР» і «ЛНР» у статус сторони переговорів у Мінську.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Політична карикатура

Засідання ТКГ у Мінську з участю Єрмака і Козака. Представник Кремля заявив про нову «консультативну раду»​

XS
SM
MD
LG