Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус: другу хвилю повернень українців спричинить економічна рецесія – Кулеба


За словами міністра закордонних справ, українці, які працюють за кордоном, можуть втратити роботу через спад економіки

Нова хвиля повернення громадян України додому почнеться, якщо вони почнуть втрачати роботу за кордоном. Таке припущення висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Не буде моменту, коли ми скажемо – «клас, ми всіх вивезли, ось тепер у нас нуль людей за кордоном», тому що всі ми живемо у відкритому світі і люди звикли роз’їжджатися, коли хочуть, залишатися на скільки хочуть і повертатися... Є люди, які зараз ще мають роботу в певних країнах, але через економічну рецесію в світі, яка вже розпочалася, вони її незабаром із великою вірогідністю втратять. І тоді в нас буде друга хвиля тих, хто захоче повертатися, це люди, які втратять роботу і вирішать повернутися додому, дочекатися кращих часів», – сказаав він.

Як приклад міністр навів Об’єднані Арабські Емірати, де ситуація наразі, за його словами, відносно стабільна.

Читайте також: Українці, які залишились у Польщі будуть на вагу золота для польської економіки – роботодавці​

«В ОАЕ станом на зараз 15 тисяч українських громадян працюють у сфері послуг. В Еміратах зараз ситуація непогана, там уряд вживає дуже рішучих заходів, щоб захиститися від коронавірусу, честь їм і хвала. Але якщо, не дай Боже, там почнуть закриватися теж компанії, людей почнуть звільняти, в нас буде ось така друга хвиля. Я вже не кажу про сусідні з нами країни, де традиційно існує велика трудова діаспора», – міркує Кулеба.

За даними МЗС, наразі 15 776 громадян України вже повернулися додому, 861 людина перебуває на карантині за кордоном. 11 українців лікуються від коронавірусного захворювання COVID-19 за кордоном, п’ятеро одужали, одна жінка померла.

Повну версію інтерв’ю з Дмитром Кулебою чекайте на сайті та YouTube-каналі Радіо Свобода 21 березня.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG