Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі почали формувати групи волонтерів-медиків зі студентів медакадемії


Наразі добровольцями записалось 38 студентів 4-6 курсів (фото ілюстративне)

У Дніпрі почали формувати групи волонтерів-медиків зі студентів медичної академії. Наразі добровольцями записалось 38 студентів 4-6 курсів академії, які вчаться на різних факультетах, повідомила Радіо Свобода декан першого медичного факультету вишу Юлія Сілкіна.

За її словами, до групи поки записують лише студентів, які є громадянами України. Студентам-іноземцям відмовляють.

За словами декана, передбачається, що студенти-волонтери, зокрема, зможуть надавати громадянам первинну медичну допомогу. Питання щодо спецзасобів захисту поки не вирішене. Не визначені й конкретні локації, де працюватимуть студенти.

«Нам пропонують, наприклад, вимірювати температуру на блокпостах. Але це можуть робити й полцейські. Наші суденти – це студенти 4-5-6 курсів, багато хто з них вже працює і може надавати кваліфіковану медичну допомогу. Які заклади? По-перше, це «первинка», центри первинної медико-санітарної допомоги, куди приходять люди з симптомами ГРВІ. Студенти можуть збирати анамнез, проводити консультації як реальні, як і в онлайн-режимі, проводити первинне сортування пацієнтів тощо. Наші студенти готові до цього, готові робити тести, готові навіть йти працювати в стаціонари. Студенти 3-го курсу, які ще не мають права працювати медсестрами й медбратами, готові роботи іншу роботу, здійснювати дезінфекцію тощо. Студенти кажуть, що це буде безцінний досвід. Також ми маємо зясувати, чи будуть надані засоби захисту нашим студентам. Якщо ні, то спецзасоби готова забезпечити академія. Адже студенти кажуть: готові до будь-якої роботи, але потрібні засоби захисту», – розповіла Юлія Сілкіна.

Поки студенти тримають зв’язок у месенджерах і обмінюються інформацією про закордонний досвід протидії коронавірусу. Далі планують експрес-навчання з надання консультативної допомоги, проведення протиепідемічних та інших заходів.

22 березня заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ розпочало співпрацю і закликало до співпраці заклади вищої медичної освіти. Він повідомив, що до роботи з випадками і підозрами коронавірусної інфекції залучатимуть студентів-медиків, зокрема інтернів, які перебувають на заочному навчанні, та студентів 5-6 курсів.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG