Доступність посилання

ТОП новини

США підтримають домовленості між Косовом та Сербією – Болтон


Болтон: Є ознаки, що Сербія і Косово готові вести переговори
Болтон: Є ознаки, що Сербія і Косово готові вести переговори

Сполучені Штати Америки не заважатимуть вирішенню проблем між Косово та Сербією та підтримають сторони, якщо вони досягнуть взаємовигідних домовленостей. Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

«Якщо дві сторони можуть між собою домовитися та вирішити питання... ми не заважатимемо. Не думаю, що і хтось в Європі заважатиме, якщо дві сторони знайдуть взаємоприйнятні рішення. Якщо Косово і Сербія досягнуть домовленостей, які задовольнять обидві сторони, ми їх підтримуватимемо», - зазначив Болтон.

За його словами, наразі є ознаки, що Сербія і Косово готові вести переговори. Сполучені Штати, сказав Болтон, будуть здалеку допомагати їм домовитися, але намагатися вирішити конфлікт замість двох країн не будуть.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Сербія має вирішити свою суперечку з Косовом і провести низку реформ, перш ніж зможе приєднатися до Європейського союзу. Юнкер наголосив, зокрема, на необхідності провести судову реформу в Сербії та поліпшити ситуацію з верховенством закону.

Косово, колишня провінція Сербія, оголосила свою незалежність 10 років тому. 17 лютого країна готується до відзначення 10 річниці цього оголошення.

Белград ніколи не визнавав Косово, незважаючи на визнання 115 іншими країнами, у тому числі 23 із 28 членів ЄС. Німеччина була однією з перших країн, які визнали незалежність Косово разом з Сполученими Штатами, Францією та Великою Британією.

XS
SM
MD
LG