Доступність посилання

ТОП новини

Криклій «вперше чує» про справу щодо нього в НАБУ


Джерело Радіо Свобода у ВАКС підтвердило, що міністр Криклій є серед фігурантів справи
Джерело Радіо Свобода у ВАКС підтвердило, що міністр Криклій є серед фігурантів справи

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував справу щодо колишніх і теперішніх топ-посадовців міністерства, яку на вимогу суду відкрило Національне антикорупційне бюро України, за начебто незаконне звільнення керівництва Бердянського порту в 2017 році.

На прохання Радіо Свобода підтвердити чи спростувати інформацію про деталі справи і те, що він є її фігурантом, міністр відповів: «Ні, не чув». Також він уточнив причину відкриття провадження і додав: «Вперше чую від вас. Добре, що дізнаюся так, через ефір».

У пресслужбі Вищого антикорупційного суду прізвища фігурантів справи назвати відмовилися. При цьому джерело Радіо Свобода у ВАКС підтвердило, що міністр Криклій є серед них. Клопотання про відкриття справи надійшло до НАБУ від громадської організації ще у лютому, але тоді його відхилили.

Радіо Свобода звернулося за коментарем до Національного антикорупційного бюро, утім у відомстві не підтвердили і не спростували цю інформацію.

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляючи про нову справу проти нього, звернув увагу на «пікантну деталь». За його словами, одна з політичних партій, що працювала у минулому скликанні і присутня у новому, «була дуже незадоволена» рішенням міністерства у 2017 році.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України зареєструвати кримінальне провадження щодо Омеляна, його заступника, державного секретаря відомства, а також чинних посадовців міністерства.

Заявник, громадська організація «Бердянський антикорупційний центр», стверджує, що ці посадові особи довели державне підприємство «Бердянський морський торговельний порт» до банкрутства через зловживання владою, службові підробки, грубе порушення законодавства про працю та невиконання судового рішення.

На сайті Вищого антикорупційного суду зазначили: «Серед заявлених осіб – ексміністр інфраструктури (2016-2019 рр.), його заступник, Державний секретар Міністерства інфраструктури, а також топ-посадовці діючого складу Міністерства інфраструктури України».

XS
SM
MD
LG