Доступність посилання

ТОП новини

Іспанська телерадіокомпанія виправила мапу з «російським» Кримом після втручання МЗС України


Іспанська телерадіокомпанія RTVE, на інфографіці якої про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у світі мапа України була відображена без анексованого Криму, а півострів був позначений частиною Росії, виправила свою мапу після втручання українських дипломатів.

На цей час кордони України на мапі відображаються коректно, разом із Кримом.

Про втручання українських дипломатів повідомила раніше 16 червня в фейсбуці перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

«МЗС України продовжує «викладати» географію закордонним ЗМІ… Посольство України в Мадриді вже звернулося до RTVE та МЗС Іспанії з вимогою виправити #CrimeaIsUkraine», – написала вона.

Попередніми днями користувачі інтернету звернули увагу, що на мапі про поширення коронавірусу, яку оприлюднила RTVE, Крим був позначений як нібито частина Росії.

Схожі інциденти з публікаціями мап, де Крим позначений як нібито частина Росії, стаються регулярно. Українські дипломати звертаються з вимогою виправляти такі помилки. У більшості випадків до них дослухаються.

Міністерство закордонних справ України ще з кінця 2015 року здійснює проєкт «Крим на карті світу» і закликає небайдужих повідомляти про факти некоректного зображення належності Криму. Цей проєкт має на меті відстежувати некоректне позначення на мапах окупованого українського Криму як «російського». Перший етап стосувався друкованих і електронних мап, другий етап, розпочатий улітку 2017 року, націлений на навігаційні системи і продукти.

XS
SM
MD
LG