Доступність посилання

ТОП новини

Президент Радіо Свобода виступив із заявою до 6-річчя проєкту про Крим


Джеймі Флай
Джеймі Флай

Журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії протягом шести років забезпечують жителів анексованого Криму точною інформацією, а також протидіють пропаганді Москви в той час, як Росія наполегливо рухається до консолідації свого впливу на Крим і весь Чорноморський регіон після 2014 року. Про це у річницю створення проєкту Крим.Реалії заявив президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай.

«Наші журналісти були там з самого початку, повідомляючи інформацію кількома мовами народів Криму для жителів, які опинилися в полоні кремлівської пропаганди та дезінформації. Росія використовує Крим як полігон для інформаційної війни і наша команда в Криму перебуває на передовій, відрізняючись професіоналізмом, порядністю і мужністю», – сказав Джеймі Флай.

Проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії розпочав роботу в березні 2014 року, через кілька тижнів після того, як так звані «зелені чоловічки» без розпізнавальних знаків вторглися у Крим.

Кореспонденти проєкту Радіо Свобода про Крим висвітлюють факти нарощування військової потужності Росії, стежать за ситуацією з санкціями Заходу проти Росії, переслідуванням кримськотатарського народу, судовими справами проти кримчан тощо.

Проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії об’єднує три сайти – російською, українською та кримськотатарською мовами. З моменту їх запуску сайти відвідали понад 140 мільйонів читачів більш як 250 мільйонів разів. Проєкт активно пристуній у соцмережах і має також Радіо Крим.Реалії, що мовить у цілодобовому режимі.

У 2016 році журналіста, автора Крим.Реалії Миколу Семену окупаційна влада Криму звинуватила у «сепаратизмі» і заборонила займатися журналістською діяльністю. Нещодавно після зняття з нього судимості Микола Семена приїхав на материкову частину України. У нього проблеми зі здоров’ям, він – на лікуванні. Кореспонденту Крим.Реалії Тарасу Ібрагімову нещодавно був заборонений в'їзд на Кримський півострів на 34 роки.

Крім переслідування окремих репортерів, Кремль у 2017 році оголосив проєкт Крим.Реалії «іноземним агентом».

XS
SM
MD
LG