Доступність посилання

ТОП новини

Засуджені кримчани Абдуллаєви перебувають в СІЗО російського міста Уфа – родичі


Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Рустем Ісмаїлов, Айдер Саледінов, Еміль Джемаденов на засіданні суду (архівне фото)
Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Рустем Ісмаїлов, Айдер Саледінов, Еміль Джемаденов на засіданні суду (архівне фото)

Засуджені за першою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір» брати Узеїр і Теймур Абдуллаєви перебувають у СІЗО №1 УФСІН (управління Федеральної служби виконання покарань) Росії у Республіці Башкортостан у місті Уфа. Це «Кримській правозахисній групі» повідомила мати ув’язнених Діляра Абдуллаєва.

«Вчора дізналася, що мої сини ще в Уфі в СІЗО-1. У них нічого немає, вони голодні. Спробувала через інтернет знайти магазин і зробила замовлення, але коли їм доставлять їжу, невідомо, а їх кожного дня можуть етапувати», – розповіла Діляра.

Жінка пояснила, що її сини не можуть вживати їжу, яку дають в слідчому ізоляторі, через релігійні переконання.

Коментарів адміністрації СІЗО з цього приводу немає.

Раніше адвокат Едем Семедляєв розповів проєктові Радіо Свобода Крим.Реалії, що братів Абдуллаєвих етапували в невідомому напрямку. Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до своєї колеги в Росії Тетяни Москалькової з проханням встановити місце перебування засуджених Абдуллаєвих.

Верховний суд Росії 24 грудня 2019 року змінив вирок фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група). Терміни ув’язнення для кримчан зменшили на 6 місяців.

Таким чином, Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув’язнення, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців, Айдер Саледінов – 11 років і 6 місяців. Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адміністративний нагляд строком на 1 рік і 4 місяці.

Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам цієї справи у червні 2019 року.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з цим вироком і закликало посилити санкційний тиск на Росію.

XS
SM
MD
LG