Доступність посилання

ТОП новини

Омбудсмен заявила про труднощі в отриманні кримчанами українських свідоцтв про народження і смерть


Омбудсмен Людмила Денісова

На материковій частині України жителі анексованого Криму стикаються з труднощами отримання свідоцтва про народження або смерті, повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії з посилання на Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову.

«Для наших громадян ускладнена процедура встановлення фактів народження або смерті, документи можна подати тільки в певний перелік судів і тільки протягом одного року від народження дитини», – сказала Денісова.

Щоб кримчанину отримати українське свідоцтво про народження дитини, яка з’явилася на світ в анексованому Криму, необхідно звернутися в РАЦС на території материкової України з оригінальним медичним свідоцтвом або засвідченою копією. РАЦС відмовляє у реєстрації, оскільки не визнає документи Росії, видані в Криму, як доказ появи на світ людини. За фактом отримання письмової відмови офіційно можна подавати в українські суди заяву на встановлення факту народження. Потім суд видає рішення, згідно з яким РАЦС зобов’язаний зареєструвати дитину. Схожа процедура і з отриманням свідоцтва про смерть.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG