Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: китайський шпигун засуджений на 10 років


СБУ: під час відряджень до України шпигун намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу вітчизняних науковців
СБУ: під час відряджень до України шпигун намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу вітчизняних науковців

Громадянин Китаю Шу Юаньцзє засуджений до 10 років в’язниці за шпигунство, повідомила Служба безпеки України.

«Слідство довело, що маючи ступінь доктора технічних наук, розвідувальну діяльність шпигун здійснював під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між КНР та Україною. Контррозвідка встановила, що спеціальну освіту зловмисник здобув у Китайській військовій науковій академії, а також під час навчання у Фізико-хімічному інституті Академії наук РФ. Зловмисник також працював у воєнній промисловій корпорації, що спеціалізується на виробництві озброєння, а також в НДІ сучасної хімії міста Сіань», – розповіли в СБУ.

За даними Служби безпеки України, Шу Юаньцзє удостоєний премії першого ступеня Міноборони КНР «За науково-технічний прогрес армії».

«Під час відряджень до України шпигун намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу вітчизняних науковців. За грошову винагороду іноземець планував заволодіти матеріалами таємних розробок у ракетно-космічній галузі, що є власністю держави. Оперативники СБ України затримали іноземця «на гарячому» під час спроби отримання таємних розробок», – заявили в Службі безпеки.

Вирок громадянину Китаю набув законної сили.

XS
SM
MD
LG