Доступність посилання

ТОП новини

Депутату Леросу закидають «розголошення державної таємниці» – адвокат


Народний депутат України Гео Лерос. Київ, 10 жовтня 2019 року
Народний депутат України Гео Лерос. Київ, 10 жовтня 2019 року

Державне бюро розслідувань здійснює щодо депутата Верховної Ради Укоаїни Гео Лероса провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу, повідомив 3 квітня його адвокат Масі Найєм, серед яких «розголошення державної таємниці» та «втручання у діяльність державного діяча».

Він повідомив, що його підзахисного викликали до ДБР лише в кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч. 1 ст. 365 ККУ (у ній ідеться про «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу»). Слідчі прагнули з’ясувати, яким чином до депутата потрапили записи. Вони могли бути зроблені на професійну техніку, зазвичай використовувану співробітниками правоохоронних органів.

«Так було вказано в повістці. По факту нам повідомили, що вчора об‘єднали кримінальні провадження і тому додали наступні статті: 328 (Розголошення державної таємниці), 344 (Втручання у діяльність державного діяча) та ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) ККУ», – проінформував захисник.

Під час допиту адвокат заявили клопотання про перенесення допиту на підставі ст. 135 Кримінального процесуального кодексу України.

Раніше в СБУ пояснили, що Гео Лерос є свідком у кримінальному провадженні про незаконне використання спеціальних технічних засобів, повідомила Служба безпеки України. Справу за частиною 2 статті 359 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) відкрили після публікації Леросом відео з Денисом Єрмаком, братом голови Офісу президента Андрія Єрмака.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижіть державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак пообіцяв звернутися до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Денис Єрмак заявив, що є «вільним громадянином, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проєктами». Він наголосив, що в нього є громадська організація «Українське бюро національного розвитку», яке «займається розробками, науковими адаптаціями проєктів, пов’язаних з економікою, соціонікою».

«Той факт, що мій брат працює в Офісі президента не має обмежувати мої законні права на трудову діяльність. Я український громадянин і свої права знаю. На плівках я зустрічаюсь із різними людьми, які пропонують різноманітні проекти та ідеї, а також висвітлюють існуючі проблеми і корупційні схеми, які є в відповідних структурах», – пояснив Денис Єрмак.

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

XS
SM
MD
LG