Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: Лерос – свідок у провадженні про незаконне використання спеціальних технічних засобів


1 квітня Лерос повідомив, що до нього додому приїхали співробітники Служби безпеки України
1 квітня Лерос повідомив, що до нього додому приїхали співробітники Служби безпеки України

Народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос є свідком у кримінальному провадженні про незаконне використання спеціальних технічних засобів, повідомила Служба безпеки України.

Справу за частиною 2 статті 359 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) відкрили після публікації Леросом відео з Денисом Єрмаком, братом голови Офісу президента Андрія Єрмака.

«Для встановлення об’єктивної істини та притягнення винних осіб до відповідальності, під час досудового слідства Головним слідчим управлінням СБ України народному депутату Гео Леросу та іншим особам направлено повістку про виклик на допит як свідка у кримінальному провадженні», – заявили в СБУ.

1 квітня Лерос повідомив, що до нього додому приїхали співробітники Служби безпеки України. Згодом адвокат Масі Найєм повідомив, що співробітники СБУ прийшли вручити Леросу три повістки на допит на різні дати, починаючи з 3 квітня. Оскільки вони з клієнтом не можуть прибути на місце подій, повістки мають вручити ввечері в будівлі Служби безпеки.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижіть державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак пообіцяв звернутися до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Денис Єрмак заявив, що є «вільним громадянином, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проєктами». Він наголосив, що в нього є громадська організація «Українське бюро національного розвитку», яке «займається розробками, науковими адаптаціями проєктів, пов’язаних з економікою, соціонікою».

«Той факт, що мій брат працює в Офісі президента не має обмежувати мої законні права на трудову діяльність. Я український громадянин і свої права знаю. На плівках я зустрічаюсь із різними людьми, які пропонують різноманітні проекти та ідеї, а також висвітлюють існуючі проблеми і корупційні схеми, які є в відповідних структурах», – пояснив Денис Єрмак.

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

XS
SM
MD
LG