Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Гео Лерос заявив, що до нього додому «приїхала СБУ»


Днями Лерос опублікував резонансні плівки з братом голови Офісу президента

Народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос заявив, що до нього додому приїхали співробітники Служби безпеки України.

«Приїхала СБУ за адресою мого проживання. Єрмак (голова Офісу президента Андрій Єрмак – ред.), коли мені чекати ДБР і прокуратуру? І скажи нехай бахіли візьмуть», – написав Лерос у Facebook.

Радіо Свобода намагається отримати коментар представників Служби безпеки.

Згодом адвокат Масі Найєм повідомив, що співробітники СБУ прийшли вручити Леросу три повістки на допит на різні дати, починаючи з 3 квітня. Оскільки вони з клієнтом не можуть прибути на місце подій, повістки мають вручити ввечері в будівлі Служби безпеки.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижіть державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак пообіцяв звернутися до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

XS
SM
MD
LG