Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко заявляє, що в Білорусі ніхто не помре від коронавірусу, при цьому 29 людей уже померли


На думку президента Білорусі, якщо пацієнт «не опустив руки, він обов’язково видужає»
На думку президента Білорусі, якщо пацієнт «не опустив руки, він обов’язково видужає»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в його країні ніхто не помре від коронавірусу. Заяву 13 квітня цитували державні ЗМІ. При цьому в країні, за даними Міністерства охорони здоров’я, померли 29 людей, інфікованих коронавірусом.

Лукашенко висловив упевненість у тому, що білоруси, яким поставили діагноз COVID-19, померли не від коронавірусу, а «від букету хронічних хвороб, які у них були» – зокрема, від серцево-судинної, дихальної та легеневої недостатності, цукрового діабету.

«Коронавірус – це та атмосфера, в якій розвиваються хронічні захворювання», – підкреслив він.

Чому Лукашенко не боїться коронавірусу?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:08:29 0:00

Лукашенко також заявив, що «виходячи з китайського, американського і європейського досвіду влада Білорусі бачить, як працювати, і вже знайшла комбінації ліків, щоб рятувати людей». На думку президента, якщо пацієнт «не опустив руки, він обов’язково видужає».

Раніше Лукашенко, який довгий час взагалі заперечував поширення коронавірусу, вже відзначався висловлюваннями про ситуацію з пандемією, що йдуть врозріз зі світовим лікарським співтовариством. Зокрема, керівник Білорусі назвав найкращими ліками від коронавірусу роботу на тракторі в полі, а також розкритикував ізоляцію громадян як міру проти поширення епідемії.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я Білорусі, на 13 квітня в країні померли 29 осіб з коронавірусною інфекцією, а загальне число інфікованих досягло майже трьох тисяч, серед них кілька сотень медиків.

При цьому Білорусь залишається однією з небагатьох європейських держав, де не введені карантинні заходи і навіть не припинені масові заходи, наприклад чемпіонат країни з футболу.

Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до влади Білорусі із закликом приготуватися до несприятливого розвитку ситуації з епідемією, оскільки вона перейшла в небезпечну фазу. ВООЗ наполегливо рекомендувала владі підготувати до напливу пацієнтів лікарні, а також скасувати всі масові заходи, включаючи військовий парад 9 травня.

У відповідь в Міністерстві оборони Білорусі заявили, що «навіть не розглядають» можливість скасування або перенесення параду, а міністр охорони здоров’я країни Володимир Каранік заявив, що «в Білорусі не треба вводити широкі карантинні заходи, бо вони не приведуть до ліквідації захворювання».

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG